Počas celého leta zbierala klasy obilia: Všetci sa jej pýtali, načo jej toľko kláskov bude – pozrite sa, čo z nich vyrába!

Každý rok, počas dozrievania kláskov chodí táto žena po okolitých políčkach, ktoré obhospodaruje jej rodina. Zbiera najmä klásky poškodené divokými búrkami, ktoré sú počas leta postrachom poľnohospodárov.

Táto žena si povedala, že umelých vecí z plastu a syntetických materiálov je všade naokolo až príliš veľa. To, čo jej v posledných rokoch učarovalo sú obyčajné klásky obilia. Každý rok, počas dozrievania kláskov chodí táto žena po okolitých políčkach, ktoré obhospodaruje jej rodina. Miestny ju dokonca poznajú pod prezývkou: Zlatá dáma – vždy, keď sa hlávky klasov zafarbia dozlatista vedia, že sa objaví na poli.

Ľudia sa samozrejme najskôr zaujímali o to, na čo toľko kláskov žena potrebuje. Ona im namiesto odpovede priniesla svoje úžasné výtvory – bohaté vence, krásne pletené postavičky, ozdoby na vchodové dvere či iné prírodné dekorácie. To však nie je všetko, jej výtvory sú také populárne, že sa o nich dopočuli aj ľudia za hranicou okresu. Jej dekorácie si dnes objednávajú ľudia napríklad na svadby, oslavy či ako dary pre svojich blízkych. Toto sú jej výtvory: