Úžasná technika na „odplienkovanie“ dieťaťa už za 3 dni: Funguje výborne a dieťa sa zbaví plienky veľmi prirodzene!

Rozhodnutie mať dieťa prináša situácie, ktoré sú rovnako úžasne a jedinečné, ako aj neočakávané a neisté. Je to veľké dobrodružstvo, v ktorom je váš život prevrátený od hlavy po päty a v ktorom záujmy a pozornosť smerujú výhradne len k tomu malému človiečikovi. 

Každý deň čelíme novým výzvam a jednou z nich je aj zbavenie sa plienky. Podľa portálu elmundopositivo vám prevratná technika Julie Fellom toto obdobie značne uľahčí a drobček sa vďaka nej dokáže zbaviť plienky už za 3 dni. 

Technika Julie Fellom

Táto technika je rýchla a veľmi efektívna a spočíva v trojdňovom cvičení. 

Julie Fellom hovorí, že ako prvá je potrebná vôľa a odhodlanie rodičov, pretože práve od nich musia deti cítiť podporu v tomto náročnom procese, akým je zbavenie sa plienok. Nebude to zo dňa na deň a bude to vyžadovať veľa trpezlivosti a vytrvalosti.

V čom spočíva táto technika?

– Porozprávajte sa s dieťaťom a povedzte mu, že ďalší týždeň nebude mať plienky. Vysvetlite mu prečo a začnite cvičiť túto techniku.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– Počas 3 dní musí byť dieťa v interiéri domu nahé od trupu nadol a vonku musí mať oblečené nohavice.

– Je dôležité, aby rodičia boli pozorní voči akýmkoľvek príznakom, ktoré súvisia s túžbou ísť na toaletu.

– Ak sa vyskytne jeden z týchto príznakov, mali by ho odniesť na najbližšiu toaletu. Dieťa tak pochopí vzťah medzi príznakom alebo činom, s ktorými sa vysporiadajú priamo na WC.

– Je dôležité, aby ste v týchto prvých dňoch podávali dieťaťu najmä šťavnaté jedlá a dostatok nápojov, ktoré zvyšujú potrebu ísť na toaletu.

– Ak idete na ulicu, odporúča sa obliecť dieťaťu nohavice a pre istotu si vezmite so sebou aj náhradné.

– Na spánok ešte môžete dovoliť plienku.

So všetkými týmito zásadami budete teraz pripravení nasledovať do bodky techniku Julie Fellomovej, ktorá dokázala úspešne presvedčiť viac ako 100 detí, aby rýchlo plienky odložili. Postupujte takto krok za krokom…

1. deň

 

Ak chcete začať s nácvikom na odloženie plienky, je rozumné, aby ste prvý deň nešli nikam von. 

  1. Prvý deň by ste mali malému dieťaťu dať na raňajky viac tekutín ako obvykle. Vyskúšajte prípadne ovocný džús, mliečny koktail a pod., ktoré pôsobia močopudne.
  2. Môžete si precvičiť odvedenie dieťaťa každých 15 minút na toaletu alebo na nočník. V niektorých prípadoch to nemusí prísť, ale môže sa to podariť.
  3. Pred spaním dieťa povzbuďte, aby šlo na toaletu. Ak sa ho spýtate, často odpovie že mu netreba, ale realita je iná.
  4. Zakaždým, keď sa mu podarí urobiť potrebu do záchoda alebo na nočníku, chváľte ho a oslavujte jeho malé úspechy. Je to veľmi dôležitá motivácia.

2. deň

 

  1. Musíte opakovať rovnaký postup ako v prvý deň, avšak mali by ste pridať krátku prechádzku. Oblečte dieťaťu látkové nohavice, aby sa cítilo pohodlne a pribaľte si so sebou jeden alebo dva kusy náhradného oblečenia.
  2. Je dôležité, aby ste ho pred odchodom sprevádzali na toaletu a povzbudili ho, aby ju použilo.
  3. Je vhodné absolvovať krátku prechádzku a vyskúšať si, ako dieťa reaguje.

3. deň

 

  1. Je potrebné urobiť to isté, ako v druhý deň, ale pridať ešte jednu prechádzku. Okrem rannej treba pridať ešte popoludňajšiu.
  2. Nezabudnite dieťa opäť vziať pred odchodom na toaletu a tiež po prechádzke. 
  3. Na prechádzku choďte len na miesta v blízkosti domu. 

Každé dieťa potrebuje iný čas na učenie a prispôsobenie sa novej situácii, takže buďte trpezliví a nezabúdajte dieťa motivovať a posmeľovať, aby bola táto náročná situácia pre neho príjemným zážitkom a nie stresujúcim.

Foto: pixabay
Foto: pixabay