Už žiadne pavúky a ďalší nezvaní hostia u vás doma: Platí na nich extrémne jednoduchý trik!

Tento trik pomôže nielen vám, ale aj vašim domácim miláčikom.

Pavúky sa počas chladných jesenných dní nasťahovali do tepla našich domovov. A nielen oni, vykúrený interiér je perfektným miestom, kde môžu nezvaní hostia – pavúky, hmyz a dokonca aj hlodavce pohodlne prečkať chladné mesiace. Kto sa však chce deliť o svoj životný priestor práve s viacnohými potvorkami?

Ak nechcete na pavúky a hmyz používať chemikálie z obchodu, ktoré v konečnom dôsledku škodia aj nám, máme pre vás jednoduchý tip – vyskúšajte zázračné účinky obľúbenej bylinky – Mäty piepornej. Objavte 3 skryté vlastnosti voňavej bylinky.

ab061cbcc7b6f03ac28e64645e3dc652

Hlodavce ju nenávidia čerstvú aj sušenú

Hlodavce majú veľmi dobrý čuch a sú veľmi citlivé na esenciálne oleje, ktoré mäta vylučuje. Niekoľko rozdrvených lístkov mäty rozložte na miesta, kde sa hlodavce vo vašom byte objavujú – spoznáte to podľa trusu, škrabancov alebo obhryzených zvyškov potravín alebo omrviniek. Dokonca, niektorý na odplašenie hlodavcov používajú aj sušenú mätu alebo čajové vrecká z mätového čaju. Najúčinnejšia je však jednoznačne čerstvá mäta.

Proti pavúkom pomôže olej

maxresdefault

Dokonca, aj proti pavúkom je mäta perfektným pomocníkom. V prípade pavúkov sa ako najúčinnejší ukazuje mätový esenciálny olej. Práve ten v najkoncentrovanejšej podobe obsahuje látky, ktoré pavúky silne odpudzujú. Zmiešajte 9 dielov vody s 1 dielom mätového esenciálneho oleja a nastriekajte do rohov, na rámy okien, do prasklín a na miesta, kde sa vyskytujú pavučiny. Túto procedúru opakujte počas jedného týždňa, každý druhý deň.

...

Aj proti blchám

d881d5be56449311d1bf399ba30e85ed-800x533

Mäta môže byť nápomocná aj vášmu domácemu miláčikovi – konkrétne sa ukazuje ako veľmi silný a užitočný bojovník proti blchám. Za týmto účelom je dobré niekoľko lístkov mäty vložiť do látkového vrecka a to uložiť do koša, alebo búdy, v ktorej má psík svoj pelech. Vrecúško by malo byť v čo najužšom kontakte so srsťou psíka. Po niekoľkých nosiac uvidíte, že psík sa bude menej škriabať.

zdroj: genialetricks