Už žiadna vlhkosť a zahmlievanie okien: Geniálny trik pre všetkých, ktorým sa nechce neustále behať s handrou!

Pre všetkých, ktorý majú problém so zahmlievaním okien v kúpeľni alebo inde v byte: Toto funguje doslova ako kúzlo, za minútku máte pokoj!

Ak máte problém so zahmlievaním okien tak určite viete, že čím vlhkejšie počasie bude vonku, tým bude problém horší. Okrem počasia sú však problémom aj vlhké miestnosti, ako je predovšetkým kúpeľňa. Ak vás nebaví stále zotieranie vlhkosti, máme pre vás skvelý trik, ktorý funguje ako malé kúzlo. Jediné, čo potrebujete, je obyčajná pena na holenie (stačí aj tá najlacnejšia) a chvíľka času. Problém vyriešite doslova počas reklamy v televízii a to na dlhú dobu. Keď uvidíte, že vlhkosť sa po čase začína na okne objavovať, jednoducho celý postup zopakujte!

 

Toto vám pomohlo s vlhkosťou a rosením okien!

Samozrejme, na zlepšenie situácie je okrem pravidelného vetranie nutné urobiť aj ďalšie nápravné opatrenia – napr. zložiť z parapety kvety, ktoré môžu produkovať vlhkosť. Okrem toho vám však prinášame aj niekoľko tipov, ktoré sme zozbierali priamo od vás:

Najlepší lapač vlhkosti je obyčajné grilovacie uhlie. Dokáže totiž odčerpávať vlhkosť z priestoru a uzavrie ju vo svojej štruktúre. Ja to robím tak, že uhlie naplním do plechovej dózy, zavriem ju a do vrchnáku urobím diery pomocou hrubšieho klinca. Stačí uložiť na miesto, kde máte problém y s nadmernou vlhkosťou a nechať pôsobiť. Po 3 týždňoch až mesiaci je potrebné vymeniť.

...

Lukáš C.

Tento kameň by mal mať doma každý: Neuveríte, akú úžasnú službu pre vás bude robiť celé roky!

Ja si neviem vynachváliť Zeolit, ktorý sme pôvodne kúpili ako dekoračný štrk. Jednoducho ho dám do sieťového vrecka a zavesím do priestoru, alebo ho naplním do nádobiek a črepníkov a rozložím po priestore. Dajú sa z neho robiť aj pekné dekorácie a rôzne nápady, ktoré sa vám zároveň aj skrášlia priestor. Zelolit naseje vlhkosť z priestoru a je výborný aj ako čistič vzduchu. 

Majka

Náš tip – vyrobte si domáci pohlcovať vlhkosti

Na výrobu domáceho odvlhčovača potrebujeme:

Chlorid vápenatý (1 kg vás vyjde na 2-3 eurá)

Starú ponožku alebo silonky lycra

Kúsok dreva alebo kovu na oporu pre lapač vlhkosti

Misku na zachytávanie vody

Postup:

Chlorid vápenatý môžete jednoducho kúpiť na internete alebo v niektorých drogériách. Vhodná na výrobu odvlhčovača je granulovaná forma alebo forma jemných vločiek. Ako alternatívu ku chloridu vápenatému sa používa ryža alebo silica gél – obe zložky však omnoho lepšie fungujú na malom priestore. Chlorid vápenatý dokáže zachytávať vlhkosť v omnoho väčšom priestore.

img_285_ins_1305_600

Chlorid vápenatý jednoducho naplníte do starej ponožky a uviažete na uzol.

Potom už len stačí vytvoriť stojan pre domáci odvlhčovač tak, aby sa nedotýkal nádoby alebo plastovej misky, ktorá slúži na zachytávanie vody.

img_285_ins_1304_600

Pod lapač potom umiestníme spomínanú nádobu, ktorá bude slúžiť na zachytávanie vody kvapkajúcu z lapača. Voda v miske bude pre vás slúžiť ako dôkaz, že domáci lapač vlhkosti naozaj funguje. Nezabudnite vodu pravidelne vylievať, aby sa miska nepreliala. Chlorid vápenatý v ponožke z času na čas vymeňte.

Odvlhčovať umiestnite tam, kde máte s vlhkosťou najväčší problém. Prípadne aj do viacerých miestností v byte.