Už žiadna pleseň a nečistoty medzi dlaždicami. Potrebujete len 1 vec!

Dokonale vyčistiť špáry medzi dlaždicami v kúpeľni je poriadne ťažkým orieškom. Naučíme vás, ako udržať tieto miesta dokonale čisté a chránené pred nečistotami.

Kúpeľňa je pokiaľ ide o čistenie jedným z najnáročnejších priestorov v byte. Vzhľadom k vysokej vlhkosti vzduchu sú povrchy v kúpeľni znečistené povlakom a hrozí aj výskyt plesní. Tie sa tvoria na miestach, ktoré sú pri čistení ťažko dostupné a jedným z najčastejších miest výskytu sú bezpochyby špáry medzi obkladačkami. Odstránenie plesní z týchto miest je nielen veľmi zložité a časovo náročné, ale často nemá trvalý efekt a nepríjemná pleseň sa čoskoro opäť objaví.

Prinášame vám skvelý tip, ako dlhodobo zabrániť vzniku nepríjemných plesní a zachovať vo vašej kúpeľni čistotu. Všetko, čo potrebujete, je obyčajná biela parafínová sviečka.

Postup:

Otočte sviečku tupím koncom a prechádzajte ním po vyčistených bielych špárach medzi dlaždicami. Tento postup je najlepšie použiť na miestach, kde voda najčastejšie prichádza do kontaktu s povrchom dlaždíc – okolo umývadla a vane. Povrchy budú chránené ochranným filmom.

Teraz môžete na dlhú dobu zabudnúť na špinavé a plesnivé špáry medzi dlaždicami. Pozrite si krátke video:

Dnes najobľúbenejšie