Utešený mašličkový pletací vzor: Krásne sa vyníma na detských dekách, svetríkoch, aj iných detských veciach!

Tento pletací vzor je naozaj rozkošný a krásne sa vyníma na detských veciach ako sú deky, svetríky, aj iné. Podľa tohto návodu z youtube to pri troche zručnosti zvládnete aj vy!

Tento pletací vzor je naozaj rozkošný a krásne sa vyníma na detských veciach ako sú deky, svetríky, aj iné. Podľa tohto návodu z youtube to pri troche zručnosti zvládnete aj vy!

Potrebujeme:

priadzu ľubovoľnej farby

ihlice

Postup:

1. Na ihlice si nahodíme 15 očiek + 2 okrajové očká, takže spolu ich bude na ihlici 17.

2. Riadok č. 1: Prvé očko si naberieme zdola a pokračujeme v pletení hladko až po posledné očko, ktoré upletieme obratko.

3. Riadok č. 3: Ihlicu s očkami si otočíme a pokračujeme nasledovne. Prvé očko naberieme zhora, 5 očiek upletieme hladko, potom 5 očiek len navlečieme zhora a tak prehodíme na druhú ihlicu, nasledujúcich 5 očiek opäť upletieme hladko a posledné očko spracujeme obratko.

4. Radky 3 – 8: Opakujte striedavo riadky 1 a 2.

5. Riadok č. 9: V tomto riadku nastáva zmena a to nasledovná. Prvé očko klasicky naberieme zhora a upletieme hladko 7 očiek.

Potom ihlicu prevlečieme cez všetky 4 dlhé očká, ktoré nám vznikli naberaním očiek, potom nasledujúce očko upletieme hladko a opäť podberieme dlhé očká smerom nazad zospodu.

Ostatné očká upletieme opäť hladko až po posledné očko a to spracujeme obratko.

 

 

 

6. Riadok č. 10: Naberieme prvé očko tak ako vždy a potom naberieme ešte ďalších 5 očiek. Následne ďalších 5 očiek upletieme hladko, ďalších 5 očiek opäť len naberieme a posledné očko klasicky spracujeme obratko.

Rada: Pri pletení dajte pozor, aby sa vám natiahnutá priadza nezamotala.

7. Riadok č. 11: Ihlicu s pletením opäť otočíme, prvé očko naberieme a pletieme hladko až po posledné očko, ktoré upletieme zase obratko.

8. Riadok č. 12: Prvé očko naberieme, opäť naberieme aj ďalších 5 očiek, 5 ďalších očiek upletieme hladko, ďalších 5 očiek opäť naberieme a posledné očko upletieme obratko.

9. Riadky č. 13 – 16: Opakujte striedavo riadok 11 a 12.

10. Riadok č. 17: Ihlicu s priadzou otočíme, prvé očko naberieme a ďalšie dve upletieme hladko.

Potom vytvoríme opäť mašličku tak, že ihlicu prevlečieme pod dlhé očká zdola, ďalšie očko upletieme hladko, vrátime popod dlhé očká a ďalej pletieme 9 očiek hladko, potom prevlečieme ihlicu pod ďalší rad dlhých očiek, ktoré nám predtým naberaním vznikli, opäť upletieme očko hladko a popod dlhé očká vrátime naspäť.

Posledné dve očká upletieme jedno hladko, druhé obratko.

11. Opakujte riadky 2 – 17. Prácu treba ukončiť po zopakovanom riadku 9 alebo 17.

Prajeme veľa šťastia!

Podrobný návod krok za krokom nájdete v priloženom VIDEU

 

Dnes najobľúbenejšie