Ušetrite za elektrinu: Dajte si do bytu tieto rastliny a oni vám ochladia vzduch počas letných horúčav!

Leto je už za rohom! To prinesie teplé noci, pikniky a dni na pláži, ale aj horúce a často neznesiteľné teplá. Namiesto toho, aby ste v lete museli svoj byt či dom chladiť klimatizáciou, skúste si doma zaobstarať tieto rastliny. Budú udržiavať váš dom chladný a dokonca odstránia toxíny zo vzduchu.

 

Aloe Vera

Túto rastlinu je vždy skvelé mať po ruke. Aloe je známe svojimi liečivými prínosmi, čo je dostatočný dôvod na to, aby ste si ho zadovážili. Navyše, táto rastlina udržiava teplotu v byte nižšiu, takže si môžete vychutnať leto bez veľkých horúčav. Dokáže dokonca odstrániť formaldehyd zo vzduchu. Táto rastlina bude skvelým doplnkom vášho bytu.

 

Fikus

Tento strom pôsobí ako vzduchový filter a poskytuje ešte viac kyslíka, ako väčšina iných rastlín. Absorbuje vlhkosť vo vzduchu, takže váš dom bude príjemne chladný. Fikus miluje jasné svetlo a veľa slnečného svitu.

 

Svokrin jazyk

Svokrin jazyk je skvelá rastlina – na prežitie nepotrebuje veľa vody ani svetla. Tiež zlepší vaše duševné zdravie, pretože preukázateľne na ľudí pôsobí pozitívne a znižuje stres a depresie. Okrem toho skvele prečisťuje vzduch.

 

Nefrolepka vznešená

Táto rastlina nie je len nádhernou ozdobou, ale aj omnoho viac! Táto „filtračná stanica“ je tolerantnejšia voči suchám než akékoľvek iné paprade. Je dokonca bezpečná pre domáce zvieratá, pretože nie je toxická. Táto papraď udrží váš dom chladný a krásny.

 

Potosovec zlatý

Táto rastlina je vynikajúca pre udržanie vnútornej teploty na nízkych úrovniach. Nepotrebuje veľa vody a darí sa jej aj pri čiastočnom slnečnom svetle. Nebudete sa musieť starať o nájdenie dokonalého slnečného miesta. Potosovec zlatý rastie rýchlo, takže sa uistite, že bude mať dostatok miesta! Stále zelené listy vám budú pripomínať leto po celý rok. Jedná sa o jednu z najlepších rastlín na zlepšenie kvality ovzdušia: odstraňuje z neho toxíny, ako je benzén, xylén, formaldehyd a oxid uhoľnatý.

Foto: pixabay

Dnes najobľúbenejšie