Pre bohatú úrodu používam neobvyklý spôsob výsadby paradajok na zimu: Úrodu mám bez roboty!

136

Asi každý pestuje sadenice na parapete a ešte počas zimných mesiacov sa začína sejbou semien.

Chcel by som vám ukázať jeden z vynikajúcich spôsobov, ako získať silné a zdravé sadenice paradajok, ktoré poskytnú bohatú úrodu.

Na jeseň vysádzam paradajky

Foto: souspark.ru

Sadím paradajky pred mrazom a na jar mám silné sadenice. Môžete zasadiť celé paradajky alebo vysadiť len plátky s dužinou, alebo semienka rastlín.

Vyberte si podľa toho, aké odrody paradajok máte, aké máte podnebie a zimu (môžete napríklad výsadbu v sklenníku, prípadne do črepníka). Ideálne je použiť dve možnosti a potom zistiť, ktorý spôsob je najlepší.

Výhody výsadby na jeseň :

Foto: souspark.ru

– sadenice sú silné, zdravé, odolné voči chorobám;

– nie je potrebné sadiť semienka, pretože z vysadených rajčín vyrastie bez zvláštnej starostlivosti krík a potom rastliny iba zasadíte na ich miesta, alebo necháte tam, kde rastú;

– choroby takéto paradajky neovplyvňujú, majú vysokú imunitu;

– vďaka prirodzenému pestovaniu nemusíte sadenice nutne presádzať ani viazať – nťahajú sa a nemusíte ani pracne stimulovať rast koreňového systému, takéto sadenice majú koreňový systém silný.

Pri takejto výsadbe stačí pripraviť záhon tak, ako to obvykle robíte, zasiať do hĺbky 2 cm a posypať zeminou. Semená vysejte do riadkov bez namáčania.

Miesta výsaby dobre zakryjeme aj smrekovými vetvami.

Výsadbou celých paradajok ich sadíme v dostatočnej vzdialenosť medzi sebou, posypeme zeminou (prípadne aj netkanou textíliou) a prikryjeme smrekovými konármi.

Zdroj, titulná foto: youtube

Témy:


Pridajte svoj komentár