Úrady mu zakázali stavbu vyššiu ako garáž. Takto im prešiel cez rozum!

Ak si myslíte, že byrokracia u nás je tvrdá a nekompromisná, mali by ste spoznať situáciu vo Veľkej Británii. Na vlastnej koži si to zažil architekt, ktorý dostal zákazku svojho života. Projekt luxusnej vily s niekoľkými poschodiami a priestranným interiérom, však narazil na nečakané prekážky. Úrady síce stavbu povolili, ale musela by maximálne siahať do výšky prízemnej garáže. Pre ambiciózny projekt to však neprichádzalo do úvahy. Keďže s rozhodnutím úradov sa nedalo pohnúť, architekt začal konať. Jeho riešenie je skutočne geniálne. Celú vilu otočil hore nohami a jednotlivé poschodia jednoducho ukryl pod zem.

Dom je skutočne nenápadný a časť vyčnievajúca nad zem, skutočne pripomína prízemnú garáž. Len málokto by asi čakal, že pod zemou sa bude ukrývať priestranný a luxusný byt.

Aj napriek tomu, že väčšina plochy domu sa rozprestiera pod zemou, interiér je vďaka átriu dostatočne presvetlený. Vila sa nachádza v Londýne v štvrti Hampstead. Miestny mu okamžite vymysleli trefnú prezývku – ľadovec.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

zdroj: daily mail