Upracte svoj domov rýchlo a bez stresu a nemusíte hľadať veciam novú adresu

Chceli by ste, aby váš domov pôsobil vždy upratane, ale nemáte dostatok času ani energie dávať  všetko neustále do poriadku? Prinášame vám niekoľko jednoduchých rád, vďaka ktorým to  zvládnete rýchlo a bez zbytočného stresu.

Všetci predsa chceme, aby bol náš domov čo najpohodlnejší, príjemný a plný harmónie. Splnenie tohto cieľa je možné dosiahnuť nielen vytvorením dokonalého poriadku, ale aj správnou organizáciou. Spoločne vám dokážu tieto dve veci zaistiť bezstarostný život, umožnia vám ľahko nájsť potrebné veci a vytvoriť vizuálne či esteticky krásny priestor na bývanie.

  1. Nakúpte úložné boxy rôznych tvarov a veľkostí

Pravdou je, že všetko vyzerá upratanejšie, keď je to uložené v krabičkách či boxoch. Navyše sa vďaka nim dokážete veľkého neporiadku zbaviť za pár minút. Krabice rôznych motívov a tvarov môžete pokojne nastavať do rohu miestnosti a využívať ich ako dekoráciu alebo ich jednoducho zastrčiť pod knižnicu, kde budú pôsobiť ako ozdoba a súčasť celku. Boxy môžete využiť v každej miestnosti vášho bytu či domu, a to neobmedzene.

  1. Integrujte regály do priestorov

Regály v komore alebo špajze sú nutnosťou, ale uvažovali ste ako veľmi vám uľahčia upratovanie aj v iných miestnostiach? Pokiaľ sa vám zdá, že by sa predsa len nemuseli regály k vášmu nábytku hodiť, množstvo produktov ako napríklad kovové regály od Majster Regál vás prekvapia svojou flexibilitou a rôznymi možnosťami čo sa týka farby a veľkosti.

Regály navyše môžete použiť aj namiesto knižnice, naukladať do nich ozdobné predmety a kombinovať ich s boxami a krabičkami. Priestor tak bude vyzerať štýlovo a zároveň čisto.

  1. Nájdite čo najviac úložných priestorov

Všeobecne platí, že to, čo je skryté, je upratané. V štýle tohto pravidla vám odporúčame zvoliť čo najviac úložného priestoru ako sa len dá. Ako úložný priestor môže slúžiť vnútro taburetky, stôl so skrytými šuplíkmi alebo závesné skrinky s plnými dverami. Takisto skrinky zavesené nad úrovňou očí po celom obvode miestnosti alebo chodby dokážu s úložným priestorom veľmi dobre pomôcť. Pokiaľ hľadáte úložné riešenie, ktoré svojím objemom nepohltí už tak obmedzený priestor, aj v tomto smere môžu pomôcť moderné kovové regály.

  1. Vytvorte si miesto na komoru

Komora má svoje čaro v tom, že v nej dokážete umiestniť veľkú časť „dôležitých„ zbytočností, ktorými každá domácnosť oplýva. Preto ak je to možné, vytvorte si v byte či dome malú komoru, trebárs aj len pomocou zásteny alebo závesov. Následne ju stačí vybaviť už len pevnými regálmi a boxami a hneď budete mať menej neporiadku v celom byte či dome.

  1. Každej veci nájdite vlastné miesto

Môže to znieť ako klišé, ale skutočne platí pravidlo, že ak má každá vec svoje miesto, kam ju po použití vždy odložíte, nevytvára sa vám v byte toľko neporiadku. Každý člen domácnosti zároveň získava o všetkom prehľad a vie, čo kam patrí a nenecháva veci len tak náhodne niekde položené.

  1. Zbavte sa zbytočností

Skúste sa riadiť v duchu minimalizmu. Skladovať v byte veci, ktoré nikdy nepoužívate a dúfať, že raz sa pre ne nájde využitie, vám postupne priestor zaprace a vy sa v ňom nebudete vedieť hýbať ani cítiť príjemne. Preto sa zbavte všetkého, čo zavadzia a nechajte vaše priestory i vás voľne dýchať.

Upratovanie môže byť niekedy náročné, avšak s dobrým plánom a regálmi, to vždy ide ľahšie. Tak sa o tom presvedčte a svoj priestor si s týmto moderným úložným systémom zariaďte.

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie