Univerzálna tinktúra podľa prastarého receptu: Lieči kĺby a pomáha pri artróze!

Dnešný recept na liečivú tinktúru je obzvlášť užitočný pre ľudí, ktorí trpia bolesťami kĺbov. Poslala nám ho naša čitateľka, pani Andrea M., ktorá ho má od svojej babičky.

Pamätá si vraj, ako jej babička vravievala, že lepšej pomoci pre kĺby niet. Dnes sa chceme s dovolením pani Andrei podeliť o túto receptúru, ktorá možno pomôže aj vám!

Potrebujeme:

1 veľkú červenú feferónku

1 list aloe vera

1 PL nasekaného sušeného zeleru (alebo 2 PL čerstvého)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

400 g vodky

Postup:

Nakrájajte nožom jednu veľkú feferónku so semiačkami, nasekajte menší list aloe vera, pridajte lyžicu sušeného zeleru, všetko vložte do sterilizovaného pollitrového pohára a zalejte vodkou.

Nádobu zavrite a odložte na tmavé chladné miesto na 21 dní. Každý deň pretrepte. Po uplynutí tejto doby tinktúru preceďte a potom je pripravená na použitie.

Tinktúru nanášajte nasledovne: 

Boľavé miesto navlhčite tinktúrou, zakryte vlnenou šatkou a navrch prikrývkou. Ležte 20 – 30 minút a bolesť aj opuch by mali ustúpiť.

Táto tinktúra sa dá použiť aj pri bolestiach hrdla.

Natrite ju do jamky za ľavým uchom, potom pozdĺž brady až po jamku za pravým uchom. Zaviažte si hlavu šatkou a postup opakujte po 20 – 25 minútach.

Tinktúra pomáha aj pri suchých a mokvajúcich ekzémoch, dermatitíde, akné, seborei a takisto pri bolesti zubu.

Naneste trochu tinktúry na ďasno pomocou vatového tampónu a priložte si na tvár, v boľavom mieste, ruku v teplej rukavici po dobu 10 – 15 minút. Zub sa upokojí a bolesť ustúpi.

Prajeme veľa zdravia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay