Táto unikátna metóda sadenia uhoriek vám ušetrí kopu miesta: Vhodné riešenie aj do menších záhrad a bohatá úroda uhoriek zaručená!

Ak žijete v teplejších častiach Slovenska, máte tú výhodu, že uhorky nemusíte pestovať iba v skleníku a bude sa im dariť aj v otvorenej záhrade.

Mali by ste však vyskúšať túto neobvyklú metódu, ktorá sa rozšírila medzi záhradkármi, pretože je oveľa efektívnejšia. Vďaka postupu z portálu napadovy.blog sa dnes o tejto metóde dozviete viac.

Táto metóda je veľmi pohodlná a je vhodná aj do menších záhrad, pretože takéto pestovanie si vyžaduje menej miesta. Nepotrebujete žiadnu mriežku a úplne postačí jedna opora.

V teplých oblastiach býva už v máji dostatočne teplo na to, aby ste vysiali uhorky. Vykopte veľkú okrúhlu jamu s priemerom najmenej 1 meter.

Ak máte dosť miesta, môže mať jama priemer aj 2 metre. V tom prípade budú rásť uhorky bujnejšie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dobre okopte zem, prihnojte vedrom kompostu a dvoma pohármi popola, potom ju premiešajte.

Uprostred jamy umiestnite kovovú rúru dlhú 3 metre s priemerom asi 30 mm. Celý 1 meter rúrky zakopte do zeme, aby bola konštrukcia dostatočne pevná.

Vzdialenosť medzi uhorkami by mala byť asi 30 cm, urobte okolo vyhĺbenej jamy malé jamky a do každej umiestnite semená uhoriek. Zasypte ich zeminou, dobre polejte a počkajte na prvé výhonky.

V hornej časti rúrky treba upevniť háčiky, na ktoré potom priviažete lanká a upevníte kolíkmi do zeme.

Každý výhonok potrebuje svoj vlastný kolík. Prvé výhonky treba ešte nasmerovať a priviazať, potom sa už začnú ťahať samy. Výsledkom budú trochu neobvyklé uhorkové kužele.

Kovové rúrky môžete nahradiť aj dreveným kolíkom.

Nezáleží na tom, z akého materiálu je opora vyrobená, ide len o to, že kov vydrží dlhšie.

Výšku podpery môžete tiež nastaviť podľa svojich predstáv, ale mali by vám stačiť 2 metre.

Prajeme veľa šťastia!