Úľava od bolesti chrbta do 60 sekúnd: Pomôžu tieto jednoduché cviky

Ľudia, ktorí trávia príliš veľa času sedením, a to predovšetkým v práci, alebo ľudia, ktorí nie sú fyzicky aktívni, sú veľmi dobre oboznámení s často až neznesiteľnými bolesťami chrbta. A to najmä v jeho spodnej časti.

K bolesti chrbta dochádza v dôsledku nesprávneho držania tela a zaťažovania dolnej časti chrbta. Ale vyvolaná môže byť tiež stresom či únavou.

Našťastie existuje rýchle a jednoduché cvičenie, ktoré netrvá viac ako 60 sekúnd. Toto by ste mali robiť:

1. Sadnite si do pohodlnej pozície. Zatvorte oči a snažte sa uvoľniť.
2. Položte špičku jazyka za zuby na hornej čeľusti.
3. Pomaly vdychujte nosom a počíta až do 4, potom zadržte dych a počítajte do 7, následne vydychujte ústami a počítajte do 8. Pri vydychovaní by ste mali cítiť úľavu.
4.Celú procedúru zopakujte trikrát.

Taktiež by ste mali vyskúšať toto rýchle 60 sekundové cvičenie pred spaním:

1. Ľahnite si na brucho a podporte svoje telo predlaktiami.
2. Zdvihnite hornú časť tela tak, aby ste sa opierali dlaňami. Zdvihnite hlavu a zostaňte takto po dobu 8 sekúnd a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte tento cvik niekoľkokrát.
3. Položte sa na chrbát, pokrčte kolená a natiahnite ruky vedľa tela. Zdvihnite trup a zostaňte tak po dobu 8 sekúnd, a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte tento cvik niekoľkokrát.
4. Zostaňte na chrbte, pokrčte kolená, pokúste sa dostať ich do blízkosti vášho hrudníka a objať ich svojimi pažami. Udržujte pozíciu po dobu 8 sekúnd a potom sa vráťte do svojej pôvodnej polohy. Opakujte tento cvik niekoľkokrát.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.