Uhorka + korenie z kuchyne = nádherná pokožka: Kozmetička mi poradila najlepšiu masku na tvár – zmenu vidíte po prvom použití!

Tvárové masky - najlepší prostriedok na rýchlu starostlivosť a zlepšenie pokožky. Práve leto je vynikajúcim obdobím pre výrobu domácich masiek s prírodnými zložkami a výborným účinkom. Masky môžete pokojne vyrábať aj každý deň, netreba na to žiadne výdavky a výsledky na seba nenechajú čakať. Pleť je rozžiarená, zmiznú opuchy, tmavé kruhy a zlepší sa aj akné a zápaly. Hlavnou vecou je len vedieť, čo treba zmiešať.

Tvárové masky – najlepší prostriedok na rýchlu starostlivosť a zlepšenie pokožky. Práve leto je vynikajúcim obdobím pre výrobu domácich masiek s prírodnými zložkami a výborným účinkom. Masky môžete pokojne vyrábať aj každý deň, netreba na to žiadne výdavky a výsledky na seba nenechajú čakať. Pleť je rozžiarená, zmiznú opuchy, tmavé kruhy a zlepší sa aj akné a zápaly. Hlavnou vecou je len vedieť, čo treba zmiešať. Mne túto masku odporučila kozmetička a používam ju celé leto. 

domáca tvárová maska

© DepositPhotos

Maska len z dvoch prísad

Uhorka má fantastické upokojujúce , tonizujúce a hydratačné vlastnosti pre pokožku. Napokon práve z uhoriek sa vyrábajú mnohé kozmetické produkty. Mali by ste však vedieť, že uhorka v kombinácií s kurkumou dokáže s pokožkou skutočné zázraky.

domáca tvárová maska

© DepositPhotos

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Kurkuma je silnou zložkou na udržanie tonusu a omladenia pleti. Je to vynikajúci antioxidant pre a rovnako pôsobí ako protizápalové činidlo. Z takéhoto spojenia – kurkuma + uhorka – bude pokožka hydratovaná, rozžiarená a elastická. Ak chcete vytvoriť masku, zmiešajte 1/2 polovicu priemernej  čerstvej uhorky (rozmixovanej)  a 1/2 lyžičky mletej kurkumy.

domáca tvárová maska

© DepositPhotos

Všetko dobre premiešajte. Pokožku a masku očistite  a masku aplikujte na 15 – 20 minút. Masku umyte čistou studenou vodou. Ak je vaša pokožka veľmi suchá, môžete dodatočne aplikovať hydratačný krém. Treba dodať, že kurkuma farbí, takže je lepšie dať si na seba niečo, čo nie je veľmi cenné, alebo hodiť uterák cez ramená. Z toho istého dôvodu je lepšie použiť masku večer pred spaním. Ak máte veľmi bledú pokožku, kurkuma môže zanechať jemne žltkastý odtieň, ale nemajte obavy, odtieň rýchlo zmizne.

domáca tvárová maska

© DepositPhotos

Ale ak ste opálení, potom vám táto maska poskytne výbornú príležitosť na udržanie rovnomernej farby pleti tváre a tela, pretože tým, že pokožka tváre sa častejšie umýva, omnoho skôr vybledne. Aplikujte túto masku 3 krát týždenne a do mesiaca bude vaša pokožka pružnejšia, čistá a svieža. Ale účinok je viditeľný po prvom použití: pokožka je akoby nabitá energiou, mäkká, napnutá a jednoducho sa jej budete chcieť do dotýkať. :-)

domáca tvárová maska  

© DepositPhotos

zdroj: takprosto