Účinný a nestojí takmer nič: Vyrobte si tuhý odstraňovač škvŕn

Overené domáce riešenie, ktoré ma doposiaľ nikdy nesklamalo. Namiesto drahých odstraňovačov škvŕn z obchodu si vyrobte svoj vlastný. Je to jednoduché a nestojí to takmer nič! :-)

Odstraňovače škvŕn z obchodu sú často predražené a ich efekt nie je ani zďaleka taký, ako sľubuje výrobca či reklama. Preto sa vždy spolieham na overené domáce riešenia, ktoré sú overené celými generáciami. S týmto domácim odstraňovačom škvŕn som veľmi spokojná a dosiaľ ma nikdy nesklamal. Vyrobte si ho toľko, koľko potrebujete, je to lacné rýchle a účinné riešenie.

Potrebujeme:

1 ks jadrového mydla na pranie – nastrúhaného najemno

1/3 šálky sódy na pranie

1/3 šálky bóraxu

2 lyžice octu

4-6 lyžíc vody

...

2 lyžice saponátu na riad

Postup:

Všetky prísady okrem saponátu zmiešame a preložíme na plameň. Zahrievame pri nízkej teplote, kým sa suroviny nerozpustia (mydlo sa nikdy celkom neroztaví, takže aby nám vznikla jednotná hmota.

Keď zmes začne hustnúť, odstránime ju z teple a necháme vychladnúť po dobu niekoľkých minút. Potom pridáme saponát a premiešame. Teraz musíme pracovať rýchlo, pretože hmota začne hustnúť.

Hmotu preložíme do plastového vrecka, odstránime roh a ½ hmoty navrstvíme do prázdneho obalu od tuhého dezodorantu. Potom zatlačíme (vrchnákom z dezodorantu) a navrstvíme zvyšok zmesi. Pred ďalším použitím necháme celkom stuhnúť.

Ak narazíte na škvrnu, jednoducho ju potrite tuhým odstraňovačom škvŕn (pred použitím vrch odstraňovača zvyknem prejsť mokrými prstami, lepšie sa potom nanáša na tkaninu).

Potom jednoducho vhoďte oblečenie do koša s prádlom a môžete naň zabudnúť.

Laundry-Stain-Stick-2

Pred tým, ako sa pustím do prania, zvyknem škvrnu navlhčiť a trošku pošúchať. Potom jednoducho vložte do práčky a vyperte ako zvyčajne.

zdroj: onegoodthingbyjille