Účinní pomocníci pri praní za pár drobných: Vďaka nim je prádlo dokonale čisté!

Tieto zlepšováky šikovných gazdiniek sa vám pri praní perfektne hodia!

Túto metódu prania používajú už ženy po celom svete. Poradíme vám najúčinnejších pomocníkov pri praní, ktorí privedú proces prania k dokonalosti. Vaše prádlo bude žiariť čistotou a pritom vás to nebude stáť nijaký čas navyše.

1. Vlhčená utierka na pranie posteľnej bielizne

Pýtate sa, prečo používať vlhčené utierky pri praní posteľnej bielizne? Vlhčená utierka totiž zachytí drobné vlákna a nečistoty, ktoré by inak skončili na posteľnej bielizni. Takto bude čistejšia. Dodržte však túto jednu zásadu a na jedno pranie použite vždy novú vlhčenú utierku. Nepoužívajte jednu utierku na viacero praní. Aby vám bielizeň nenapáchla vôňou vlhčenej utierky, vyberajte si neparfumované. Používajte kvalitné pevné utierky, ktoré sa počas prania nerozpadnú a maximálne 3 na jedno pranie.

2. Aspirín

Časom môžu byť biele šaty sivé alebo žltkasté. Na bielenie svetlého oblečenia pridajte do pracieho prášku mletý aspirín. Môžete tiež bielizeň nechať namáčať. Stačí rozpustiť 10 tabliet v 10 litroch vody a namočiť v nich oblečenie na 7-8 hodín. Táto metóda je účinná aj pri starých škvrnách.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. Tenisová lopta

Zimnú páperovú bundu si vďaka tenisovým loptičkám hravo operiete aj doma v práčke a nemusíte utrácať peniaze za čistiareň. Loptičky udržia tvar bundy a vnútro sa vďaka tomu nezhrčkavie. Celý postup nájdete TU

4. Tablety do umývačky riadu

Vyskúšajte ich pre zmenu použiť na vyčistenie vašej práčky a budete prekvapení. Stačí nastaviť program pri 60 stupňoch celzia, vložiť do práčky 2 tablety do umývačky riadu a spustiť prázdnu práčku. Vďaka tomuto postupu sa zbavíte choroboplodných zárodkov, nepríjemného zápachu z práčky, ale aj vodného kameňa.

Zdroj: takprosto.cc

5. Káva alebo čaj

Zvyčajne sa snažíme zbaviť škvŕn od kávy alebo čaju, ale tieto nápoje môžu byť užitočné aj pri praní. Ak do zásobníka na prací prostriedok nalejete rozpustnú kávu alebo čierny čaj, vaše čierne oblečenie zostane dlhšie tmavé.

Ako prať bielizeň s pridaním kávy
Facebook.com

6. Prášok do pečiva

Dokonale vybieli zažltnuté a staré záclony. Môžete ho pridať  priamo k prášku na pranie (stačí skutočne trocha prášku). V prípade veľmi zažltnutých záclon nalejte do vandlíka cca 5-6 litrov vody a pridajte 5 práškov do pečiva. Nechajte rozpustiť a potom do vody namočte záclony, nechajte pôsobiť a následne vyperte.

7. Ako prať tenisky?

Umývacie topánky
Youtube.com
Ako prať bielizeň
Youtube.com

Pranie tenisiek v práčke je rýchle a pohodlné. Bohužiaľ, keď sa točia v bubne, vydávajú hrozný hluk. Existuje však spôsob, ako tomu zamedziť. Stačí si zviazať tenisky pomocou šnúrok a zavesiť ich na dvere práčky. Vďaka tomu nebudú narážať do stien bubna a pranie nebude také hlučné.

8. Ako vyprať šiltovky bez toho, aby sa poškodil ich tvar

Najjednoduchším riešením je umývanie v umývačke riadu. Čítate správne, túto fintu vymysleli škovné gazdinky, ktoré vedia, že v bežnej práčke sa tvar šiltovky ľahko poškodí. Naopak, keď ho vyberiete z umývačky ostane presne taký, ako je.

Potrebujete:

Bežný prostriedok do umývačky alebo ocot

Postup:

Ak je šatka naozaj špinavá a páchne, najskôr na povrch nastriekajte ocot a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Ak sú na okrajoch škvrny od potu, keď nastriekate ocot poprášte ich jedlou sódou a vyčistite jemnou kefkou. upravte ich striekaním octom. Teraz vložte šiltovky do vrchnej časti umývačky a spustite program umývania a použite bežný prostriedok do umývačky – funguje skvele. Po ukončení umývania riadu odstráňte klobúky a položte ich na rovný povrch, aby ste ich vysušili. Je to také jednoduché a efektívne, že budete ľutovať, že ste to nepoznali skôr.