Ako rýchlo odstrániť vačky pod očami: Tieto triky vás zachránia vždy, keď to budete potrebovať!

Vačky pod očami trápia mnohé ženy, aj mužov. Za ich vznikom môže byť niekoľko príčin, napríklad únava, nedostatok spánku, stres, ale príčina môže byť aj dedičná, či spôsobená alergiou. Je to vlastne nahromadená tekutina v podkožnom tkanive. Našim čitateľkám najviac pomáhajú nasledovné rady, ktoré zachránia aj vás!

Pozor na pitný režim a zvýšený prísun soli

„Všimla som si, že vždy keď zjem večer niečo slané, ráno mám vačky pod očami“, píše nám naša čitateľka Rita. Snaží sa preto obmedziť príjem solených jedál hlavne v podvečerných hodinách.

Tie totiž večer môžu skutočne spôsobiť zadržiavanie vody v tele, čo vedie aj k ranným opuchom očí. Rovnako by ste si mali dávať pozor na to, aby ste si pitný režim rozdelili rovnomerne počas dňa a nepili najviac večer. Telo už nestihne vodu spracovať a môžu sa objaviť opuchy.

Na odstránenie tmavých kruhov pod očami a opuchu

Potrebujeme:

1 lyžičku kávy
1 štipku čierneho korenia
1/4 lyžičky oleja

Postup:

Zmiešajte všetky prísady a dajte ich na kožu pod očami. Nechajte pôsobiť 5-10 minút a umyte teplou vodou, tvár pritom jemne masírujte. Táto maska ​​je skvelá, pretože obsahuje kofeín, ktorý zužuje cievy a pomáha znižovať opuch a tmavé kruhy.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Prvá pomoc na opuchnuté oči

Ľad, uhorka alebo zemiak

Zabaľte kocku ľadu do mikroténového vrecúška, potom do bavlnenej vreckovky a priložte na oči. Rovnako dobre poslúžia aj plátky vychladenej uhorky, či surového zemiaku. Obklad aplikujte asi na 10 minút. Zemiaky sa vo všeobecnosti používajú na zmiernenie opuchov a pomôžu a pri opuchu očí. Sila uhoriek sa vo veľkom využíva aj v kozmetike a ich použitie je absolútne bezpečné!

Vrecúška s harmančekovým čajom

Pani Jarka nám píše: „Ako prvá pomoc pri vačkoch pod očami mi vždy vynikajúco poslúžia čajové vrecúška s harmančekom. Navyše, spojíte príjemné s užitočným, pretože si vychutnáte rannú šálku čaju a zároveň sa zbavíte vačkov pod očami.“

Postup pani Jarky je nasledovný:

Ako prvé si pripravte harmančekový čaj (aby ste mali 2 vrecúška, pripravte hneď čaj, aj manželovi ;) ) a vylúhované vrecúška vložte na tanieriku na chvíľu do chladničky. Potom ich priložte na 10 minút na oči. Výsledkom budete príjemne prekvapená!

Gél z Aloe vera

Naša čitateľka Magda zase nedá dopustiť na gél z Aloe vera. „Jednoducho odrežem kúsok listu z Aloe, tenkým rezom zrežem hornú vrstvu, aby som získala gél. Ten nanesiem na vatový tampón, priložím tesne pod oko a nechám pôsobiť asi 15 minút. Potom opláchnem teplou vodou.“ Aloe vera je bohatá na vitamín E a zlepšuje prekrvenie pokožky, takže je skvelým pomocníkom pri rôznych kozmetických ťažkostiach.

Vyskúšajte niektorú z metód, ktoré pomohli našim čitateľkám a veríme, že pomôžu aj vám.

Prajeme veľa šťastia!

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay