Starká mi poradila skúsiť obklady zo sódy bikarbóny: Použite ich pri týchto 5 zdravotných ťažkostiach a máte vyhraté!

Bolesť akejkoľvek časti tela dokáže byť veľmi vyčerpávajúca a jediné, po čom v tej chvíli túžime, je zbaviť sa jej. Dnes vám prinášame zdravotný tip zo stránky remedii-naturiste na liečivé obklady, ktoré vám pomôžu až pri 5 rôznych zdravotných ťažkostiach. Hlavnú úlohu pri nich zohráva sóda bikarbóna, ktorá je lacná, dostupná a má všestranné využitie. Obklady zo sódy bikarbóny predstavujú jednoduchý spôsob, ako sa rýchlo a účinne zbaviť bolesti pri týchto ťažkostiach…

Bolesti žalúdka

 

Obklady namočte do roztoku z 250 ml vody a 1 lyžice sódy bikarbóny. Priložte zvonku na bolestivé miesto a nechajte pôsobiť 10 minút. Aby ste túto liečbu ešte podporili, nalejte si do pohára studenú vodu, rozpustite v nej 1 čajovú lyžičku sódy bikarbóny a vypite. Účinok je takmer okamžitý.

Bolesť chrbta

 

V prípade bolesti chrbta si pripravte obklad na báze sódy bikarbóny nasledovne: 5 lyžíc sódy bikarbóny zrieďte vriacou vodou tak, aby ste získali stredne hustú pastu. Naneste ju na uterák a priložte na bolestivé miesto kým obklad nevychladne. Pred priložením skontrolujte teplotu obkladu, aby ste sa nepopálili.

...

Pľuzgiere

 

Na rýchlejšie zahojenie pľuzgierov zmiešajte 3 lyžice sódy bikarbóny s lyžicou vody a miešajte, kým nevznikne homogénna pasta. Získanú pastu aplikujte na postihnuté miesta a obviažte obväzom. Nechajte pôsobiť cez noc a kúru opakujte toľkokrát, koľkokrát je to potrebné, kým nenastane zlepšenie.

Zapálené oči

 

V prípade mierneho zápalu očí naplňte malú misku teplou vodou, pridajte lyžičku sódy bikarbóny a premiešajte. Do tejto zmesi namočte dve čisté vatové tyčinky, dobre ich stlačte a priložte na pevne zavreté oči. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom obklady zložte a opakujte, kým sa váš stav nezlepší.

Spálenie od slnka

 

Aplikujte čo najskôr na postihnuté miesto niekoľko obkladov namočených v roztoku z 1 lyžice sódy bikarbóny a 250 ml vody. Obklady pravidelne vymieňajte každých 15 minút, kým sa pocit pálenia nezmierni.

Foto: pixabay
Foto: pixabay