To by mal vedieť každý, kto ju má: Tušíte, čo dokáže list Aloe Vera, keď ho dáte do mrazničky len na 12 hodín?

Pestujete tiež Aloe Vera? Okrem toho, že ide o nenáročnú izbovku, ktorá navyše aj pekne vyzerá, jej najväčšia sila spočíva práve v jeho liečivých účinkoch, pre ktoré ho využívajú a vyhľadávajú ľudia po celom svete. Aby ste z neho však vyťažili maximum jeho liečivého potenciálu v čerstvom stave, mali by ste podľa odborníkov urobiť celkom jednoduchú vec – dať dužinu z celého listu rastlinky jednoducho zmraziť do mrazničky.

Prečo by ste ju mali zmraziť?

Určite ste si všimli, že keď odrežete list z rastliny aloe a manipulujete s ním, začne vytekať liečivý gél, ktorý je treba hneď využiť –  je totižto tou najcennejšou časťou rastliny. Ak nevyužijete gél hneď, prídete o jeho najcennejšie zložky – čím dlhšie je vystavený externému prostrediu, tým viacej liečivých látok zaniká. Určite viete, že gél z tejto rastlinky je zázrakom pre našu pokožku, je však potrebné uviesť, že niektorí ľudia majú pri kontakte s gélom v úplne čerstvom stave nepeknú kožnú reakciu – najmä, ak ho prikladajú na citlivé miesta na pokožke. Aj tento negatívny efekt sa však zmrazením celkom stráca. Okrem toho ide o najlepší spôsob ako zachovať liečivú silu aloe na takmer neobmedzenú dobu a jednoducho s ňou manipulovať. Keďže je gél inej konzistencie ako tekutina, v mrazničke potrebuje aspoň 12 hodín.

 Zmrazením aloe môžete dlhodobo udržiavať svoje vlastnosti nedotknuté a je to veľmi dobrý spôsob, ako túto rastlinu sprístupniť na lekárske účely a dokonca aj ako prvú pomoc.

Zmrazenie aloe: Dôvody, prečo si nájde miesto aj vo vašej mrazničke:

Ako na to?

Potrebujeme:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Veľký list aloe vera

Formu na ľad

Nôž

Lyžicu

Postup:

Vezmite si dužinatý list aloe a nôž, odstráňte celý vrchnú časť listu.
Pomocou lyžice pomaly odstráňte gél a opatrne ho umiestnite do formy na ľad.
Potom dajte do mrazničky aspoň na 12 hodín.
Budete mať možnosť udržať túto rastlinu dokonale a prakticky.

Ak chcete zvýšiť účinnosť tejto rastliny v zmrazenom stave, môžete k nej pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a napríklad aj vitamín E, ktorý je pre pokožku nenahraditeľný.

Ako používať zmrazené aloe?

Keď zmrazíte aloe, budete mať perfektnú zdravotnú pomôcku. Niektoré z možností, ktoré môžete použiť, sú:

  • Okamžite pomáha pri popáleninách a to vážnejších aj tých od slnka – stačí ak si kockou prechádzate po bolestivom mieste. Tento trik perfektne funguje aj proti modrinám.
  • Na otlaky a pľuzgiere.
  • Masírujte si kockou krátko pokožku na tvári – je to tá najúžasnejšia kúra pre unavenú pleť, na rozjasnenie, odstránenie kruhov pod očami a lieči akné.
  • Na štípance od komárov a hmyzu – o pomoc máte postarané v momente.
  • Na opary.
  • Ide o výbornú prísadu do kokteilov a zdravých nápojov – namiesto kociek ľadu jednoducho použite kocky aloe vera.
  • Kocky Aloe Vera sú výborná pomoc pri zápche – stačí ak ich pridáte do nápoja.
  • Bomba na chudnutie – aloe vera a citrónová šťava – geniálna dvojka na rozpustenie tukových vankúšikov a stimulovanie metabolizmu.
  • Na kŕčové žily – krátka masáž s ľadovými kockami prospeje aj pri tomto probléme.

Zázrak pre krásnu pokožku bez vrások

Krátka masáž tváre zmrazenou kockou aloe vera je najjednoduchší spôsob, ako spevniť pleť, hydratovať ju, vyživiť a postupne zmierniť nielen jemné, ale aj výraznejšie vrásky.

Ide o okamžitý spôsob, ako zlepšiť krvný obeh na tvári, vrátiť zdravú farbu, jemnosť a stimulovať tvorbu kolagénu. Tento jednoduchý trik zabraňuje predčasnému starnutiu a tvorbe vrások, odďaľuje nástup mimických vrások, eliminuje výskyt pigmetových škvŕn a bojuje proti akné.

Čo sa stane s vašou pokožkou:

Okamžite jemnejšia

Zmrazené Aloe pomáha napnúť a vyhladiť pleť. Ošetruje rozšírené póry, v ktorých sa zvykne usadzovať pot a nečistoty. Eliminuje nadmernú tvorbu mazu, ktorá sa podpisuje pod vznik vyrážok. Pleť je mäkšia, vláčnejšia a pôsobí jemnejšie.

Najlacnejší tvárový toner

Zmrazené Aloe môžete použiť ako skvelý tvárový toner, ideálny pred nanesením make-upu. Minimalizuje rozširovanie pórov vďaka čomu make-up lepšie priľne na pokožku a bude pôsobiť prirodzenejšie.

Zlepšuje krvný obeh

Krátky dotyk stimuluje krvný obeh a zužuje cievy ktoré spôsobujú, že do vyšších vrstiev pokožky sa dostáva menej krvi. Drobné cievy vo vyšších vrstvách pokožky sa tak dokážu omnoho lepšie prekrviť a eliminovať zápaly a opuchy.

Úľava pre unavené oči

Ak sa potrebujete rýchlo vysporiadať s kruhmi pod očami, krátko si po nich prechádzajte kockou ľadového aloe. Kruhy zmiznú a pleť bude pôsobiť sviežejšie.

Ak ste sa prebudili s napuchnutými očami, ľad vám pomôže vyriešiť aj tento problém.

Kontrola nedokonalostí

Ľad v kombinácií s aloe vera odstraňuje opuchy, začervenanie a upokojuje podráždenú pokožku. Použitie ľtýchto kociek pri prvom náznaku vyrážok dokáže zastaviť zápal a tým vyrážku už v počiatku zničiť. Tiež pomáha znížiť počet a veľkosť pigmentových škvŕn. Ľad prikladajte k problematickým miestam tváre na dobu niekoľkých sekúnd, alebo kým necítite mierne znecitlivenie tejto oblasti. Metódu je vhodné aplikovať každý druhý-tretí deň.

Ako postupovať?

Najskôr si dôkladne vyčistite tvár.

Potom zabaľte jednu alebo dve kocky ľadovej aloe do jemnej tkaniny.

Keď sa ľad začne topiť a handrička zvlhne, začnite s masážou tváre. Celá procedúra by mala trvať maximálne 1-2 minúty.

Kocky ľadu krúživými pohybmi presúvajte po línii brady a čeľuste cez oblasť líc, až po čelo a nos. V oblasti očí postupujte opatrne, kratšie ako na iných miestach. Dotyk ľadovej aloe  z pokožkou nesmie spôsobovať bolesť, v takom prípade okamžite prestaňte.