Vymeňte počas zimy vodu s citrónom za tento škoricový zázrak: Vyplaví kilogramy, zlikviduje choroby a dá do poriadku aj vaše trávenie!

Vedeli ste, že jeden z najlepších spôsobov, ako zužitkovať všetky výhody škorice je vo forme škoricového čaju, alebo škoricovej vody? Ich príprava je extrémne jednoduchá a má obrovské množstvo benefitov. Využijete ich najmä v období chrípky, viróz ale tiež po sviatkoch, kedy sa snažíte zhodiť nejaké to kilo. 

Čo dokáže obyčajný škoricový čaj alebo škoricová voda?

Výborné pre diabetikov

Ľudia s diabetom typu II (stav, ktorý sa vyskytuje, keď organizmus nereaguje normálne zvýšením inzulínu a spôsobuje to tak vysokú hladinu cukru v krvi), môžu zo škoricových nápojov vyťažiť skutočne veľa. Jedna šálka tohto čaju môže pomôcť krásne stabilizovať hladinu cukru v krvi. Vitamín B1 stimuluje inzulínové receptory a inhibuje enzým, ktorý ich aktivuje. To zvyšuje schopnosť tela spracovávať glukózu. V tomto prípade je najlepšie piť škoricový čaj nalačno a po jedle.

Podporuje chudnutie

Tie rovnaké vlastnosti, ktoré robia škoricový čaj dobrou voľbou pre diabetikov, sú tiež užitočné aj na chudnutie. Pretože škoricový čaj znižuje hladinu cukru v krvi, je v celom vašom systéme menej inzulínu, čo spôsobuje, že telo ukladá menej tuku a stráca tak váhu. Jednou z výhod používania tohto čaju pre chudnutie je, že si všimnete pozitívnych výsledkov veľmi rýchlo. A stačí vypiť 2 šálky denne: jeden ráno a jeden popoludní.

Výborné pre váš žalúdok a tráviaci systém

...

Škoricový čaj je tiež dobrý pre váš zažívací systém. Znižuje plyny v žalúdku, pomáha predchádzať tvorbe vredov, dokáže zastaviť zvracanie a nevoľnosť. Všeobecne povedané, vaše jedlo sa stane ľahšie stráviteľné vďaka škoricovým stimulujúcim účinkom na produkciu slín a žalúdočných kyselín.

Podobne škorica prirodzene reguluje váš črevné rytmus a bojuje proti hnačke. Z tohto dôvodu je odporúčaná pre každého, kto trpí syndrómom dráždivého čreva.

Znižuje hladinu cholesterolu

Bolo zistené, že škoricový čaj môže znížiť hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi. Tým sa zabráni tvorbe aterómov a trombov, ktoré spomaľujú tok krvi.

Bojuje s nádchou a chrípkou

Keď príde chrípková sezóna, škoricový čaj môže byť jedným z vašich najlepších spojencov. Čínska medicína už veľmi dlho používa tento čaj na liečenie respiračných ochorení. Škorica je tiež prírodné antibiotikum, znižuje zápal, znižuje horúčku, znižuje kašeľ a chutí skvele! Ďalej poskytuje úľavu od bolesti hlavy a migrén.

Kedy škoricový čaj radšej nie?

Nezabudnite, že aj keď škoricový čaj má mnoho skvelých prínosov, nemali by ste ho piť príliš moc. Kumaríny sú toxické látky, ktoré sa nachádza v škoricu. Vo vysokých dávkach môže spôsobiť poškodenie pečene a obličiek, takže je nekonzumujte škoricu extrémne moc.

Tehotenstvo a dojčenie

Počas tehotenstva je dôležité vyhnúť sa spotrebe škorica. Stimuluje tok krvi a môže spôsobiť kontrakcie maternice. To môže byť škodlivé pre plod.

Vyhnite sa škoricu, ak máte vredy
Keď máte žalúdočné vredy alebo problémy s črevami, konzumácia škorice je len podráždi. V tomto prípade je najlepšie sa skořicovému čaji úplne vyhnúť.

Pozor na srdce

Škorica má schopnosť mierne zvýšiť srdcovú frekvenciu. Z tohto dôvodu by ľudia s vážnymi srdcovými chorobami nemali piť škoricový čaj. Inak im môže zvýšiť srdcovú frekvenciu a ohroziť ich zdravie.

Nekombinujte ju s antibiotikami

Škorica je prirodzené antibiotikum, takže nie je vhodné ju zmiešať s akoukoľvek človekom vyrobenú látkou. Jej vlastnosti môžu narušiť spôsob, akým fungujú ostatné lieky a môže tak spôsobiť nepredvídateľné vedľajšie účinky. Takže sa škoricu vyvarujte kedykoľvek budete užívať nejaká pravidelná antibiotiká na predpis.

Recept na škoricový čaj a škoricovú vodu

Jeden z najlepších spôsobov konzumácie škorice je v čaji alebo vo vode. Týmto spôsobom zachováte všetky aktívne zložky korenia bez akýchkoľvek interferencií iných potravín.

Ako si vyrobiť škoricovú vodu?

K výrobe škoricovej vody toho naozaj veľa nepotrebujete. Hoďte len jednu tyčinku škorice do karafy vody a nechajte chladiť cez noc v chladničke.

Ako si pripraviť škoricový čaj?

Skúste si urobiť výborný škoricový čaj:

Škoricový čaj pre podporu chudnutia

Je veľmi jednoduchý na prípravu – toto je všetko, čo potrebujete:

1 šálku horúcej vody
1/2 lyžičky mletej škorice
1 lyžička kvalitného medu (nemusí byť)
Zmiešajte škoricu a med v horúcej vode. Nechajte chvíľu odstáť a vypite.

Škoricový čaj na prechladnutie a chrípku

Všetko čo potrebujete je:

1 škoricovú tyčinku
vriaca voda
Bylinný čaj, ako napríklad zelený čaj

Dajte škoricu do vriacej vody a nechajte ju tam na dve minúty. Keď voda trochu vychladne, vytiahnite ju. Potom dajte do škoricovej vody nejaký bylinný čaj, ktorý pomôže znížiť príznaky prechladnutia a chrípky.

Foto: pixabay