Všetci ospevujú len sódu, ale toto je stokrát lepšie: Keď skúsite, čo dokáže lacný prášok z drogérie vo vašom dome, nedáte ho z ruky!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o moju nedávnu skúsenosť: „Pred pár dňami som si kúpila PUER (100% perkarbonát sodný) v zdravej výžive. Použila som ho na plienky a tiež na biele prádlo. Po vypraní prvej várky som ostala v nemom úžase – prádlo bolo akoby rozžiarené, nádherne čisté a dokonca aj naozaj zažraté škvrny zmizli ako šibnutím čarovného prútika. Tú bielu farbu by som vám  priala vidieť, nikdy by som nepovedala, že tento lacný prášok z drogérie dokáže takéto veci, odteraz používam pri každom praní, hovorím o tom každému, koho poznám!“

Zázrak menom Prekarbonát sodný

Tento biely prášok je na rozdiel od klasických prípravkov na bielenie úplne egologický. Môže sa používať aj pri praní detského prádla, plienok a vhodný je aj pre alergikov. Počas prania sa rozpúšťa na ódu a peroxid, ktorý spôsobuje bielenie. Je to bezkonkurenčný bieliaci prostriedok, oplatí sa vám ho používať predovšetkým vtedy, ak periete pri nízkych teplotách.

Čo dokáže?

 • Vybieli a odstráni aj zažraté škvrny na bielizni
 • je nepomerne lacnejší ako klasické bielidlo
 • Rozžiari farby – to platí o bielej aj farbenej bielizni
 • Neobsahuje chlór
 • Perfektný na pranie detskej bielizne.
 • Vhodný pre alergikov.
 • Ak ho používate s práškom na pranie, prekarbonát zvyšuje účinok prášku na pranie.
 • Ak máte naozaj znečistené oblečenie, alebo chcete dosiahnuť ohromujúcu bielosť, pred praním bielizeň namočte do vody s rozpusteným prekarbonátom sodným.
 • Vodný na použitie pri nízkych teplotách.
 • Dá sa použiť s bežným pracím prostriedkom aj namiesto neho (výborný napríklad na detské plienky)
 • Perfektný aj na čistenie domácnosti  – vaňa, umývadlo, kachličky (bielenie špár) a vyčistí aj upchaté potrubie (zaleje sa horúcou vodou)
 • Výborná vec aj proti plesni.

Dávkovanie prekarbonátu sodného pri praní

Dávkovanie perkarbonátu na bielu bielizeň: 2 polievkové lyžice na plnú práčku bielizne (tj. 4-5 kg), v prípade namáčania bielizne pred praním: v menšej nádobe – 1 lyžica, keď vo vani, tak pokojne 3-4 lyžice.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dávkovanie perkarbonátu na farebnú bielizeň: max. 1 lyžica a nie priamo na bielizeň do bubna, aby zrnká neurobila na bielizni svetlejšie škvrnky. Obdobne sa postupuje v prípade namáčanie farebnej bielizne pred praním – perkarbonát sa najskôr rozpustí vo vode a až potom sa vkladá bielizeň.


Ešte k téme farebnú bielizeň & perkarbonát: perkarbonát sa odporúča skôr na pranie svetlého / bielej bielizne, pri farebnej sa tiež môže použiť, ale iba v malom množstve a pri podobných farbách. Prekarbonát farby oživí.

Perkarbonát a TEAD – použitie TEADu sa odporúča pre zvýšenie účinnosti prania pri teplotách pod 60 ° C. Pokiaľ však periete s použitím prekarbonátu a aj klasického prášku, tak tam z 99% je TEAD obsiahnutý (nájdete v zložení), takže stačí pridávať len perkarbonát. Eko pracie prostriedky a gély TEAD väčšinou neobsahujú, takže je potrebné TEAD pri teplotách pod 60 ° C pridávať.