Stačia 2 minúty: Stačí priložiť jablčný ocot na tvár a jeho úžasné účinky pocítite okamžite!

Problémy s pokožkou, akými sú rôzne ekzémy, akné či rôzne škvrny, spôsobujú obavy mnohým ľuďom. Podráždenie pokožky a nevzhľadné škvrny sa zväčša dajú liečiť, ale zvyčajne neexistuje prístup, ktorý by vyhovoval všetkým. V skutočnosti mnohí jedinci, ktorí trpia problémami s kožou, narazia na konkrétne krémy a masti, ktoré dráždia pokožku a problémy len prehlbujú. To vedie k otázke, či existuje prirodzenejší prístup k liečbe kožných problémov?

Čo je to jablčný ocot?

Ľudia pravdepodobne najviac poznajú jablčný ocot v súvislosti s varením, ale je načase pozerať sa naň aj inak. Podľa webovej stránky Zdravie ženy je jablčný ocot veľmi užitočný aj pri liečbe rôznych kožných problémov.

Vlastnosti pH, prírodné alfa-hydroxykyseliny a kyselina octová umožňujú, aby tento ocot fungoval ako upokojujúci a uzdravujúci prostriedok na pokožku.

Prečo používať jablčný ocot na kožu?

Tento typ octu získal reputáciu vynikajúci pomocník pre rôzne druhy pokožky od mierne suchej pokožky až po závažnejšie problémy, ako je psoriáza. Zdravie ženy opisuje ocot ako ocot s hodnotou pH, ktorá je veľmi podobná ľudskej koži. Takáto podobnosť umožňuje, aby ocot upokojil suchú a svrbivú pleť. Navyše, prírodné kyseliny údajne minimalizujú póry a sťahujú pokožku, a tak pôsobia ako prírodný kožný toner.

4 bežné spôsoby použitia jablčného octu ako domáceho liečebného prostriedku

Problémy súvisiace s vekom

Alfa-hydroxykyseliny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v jablčnom octe, môžu pomôcť jemne odstrániť odumreté kožné bunky. V priebehu času by pravidelné používanie mohlo pomôcť znížiť príznaky vekových škvŕn na koži.

Aplikácia: Aplikujte priamo na škvrny. Použite vatu alebo mäkkú handričku a nechajte pôsobiť 30 minút. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov opakujte dvakrát denne po dobu šiestich týždňov.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Akné

Kyselina jablčná, ktorá sa nachádza v jablčnom octe je úžasným čistiacim prostriedkom na tvár. Nielenže prirodzene upokojuje pokožku, ale pôsobí tiež ako protiplesňová a antibakteriálna čistiaca látka.

Aplikácia: Použite malé množstvo octu na vyčistenie pokožky. Vytvorenie zmesi nie je potrebné, avšak, mali by ste miesta na pokožke dôkladne opláchnuť vodou.

Kožný toner

Zvieravé vlastnosti v jablčnom octe môžu pomôcť zmenšiť póry a zlepšiť cirkuláciu krvi v pokožke, čím sa stáva vynikajúcim prirodzeným riešením pre kožný toner.

Použitie: Zmiešajte ½ šálky vody a ½ šálky octu s niekoľkými kvapkami levanduľového oleja. Aplikujte priamo na kožu pomocou vatového tampónu a nechajte zmes na koži pôsobiť dve minúty. Opláchnite dôkladne čerstvou vodou. Opakujte dvakrát denne.

Upokojenie po pôsobení slnka

Pokožka zasiahnutá silným slnkom môže páliť alebo svrbieť, čo spôsobuje nepríjemný a pomalý proces hojenia. Jablčný ocot môže pomôcť urýchliť zotavenie a zároveň odstrániť svrbenie a pálenie.

Použitie: Zmiešajte rovnaké diely studenej vody a jablčného octu. Aplikujte priamo na pokožku jemným trením na spálenej pokožke. Opakujte niekoľkokrát denne, ako je to potrebné na upokojenie.