Starí rodičia ho mali vždy zavesené pod lustrom, nebolo však len na okrasu: Imelo je zázrak pre srdce aj pre ženy po 40-tke, musíte s nm ale spraviť túto vec!

Imelo je symbolom zimy a predovšetkým vianočných sviatkov. Málokto však tuší, že okrem dekorácie je imelo aj veľmi liečivé a jeho účinky poznali už staroveké civilizácie. Je však veľmi dôležité vedieť, ako a kedy ho môžete použiť!

Bomba pre imunitu, srdce aj mozog

Imelo si môžete nazbierať voľne v prírode, alebo zakúpiť v obchodoch. Zbiera sa od decembra do marca a platí, že čím neskôr ho nazbierate, tým lepšie. Časom sa totiž v imele kumulujú liečivé látky. Pre zdravie sa používajú len zelené stonky a listy, nie biele guľôčky, tie by vám naopak mohli uškodiť. Ak sa napríklad rozhodnete imelo zbierať vo februári a marci, bielych guľôčiek sa nemusíte vôbec obávať, imelo ich v tomto čase už nemá.

Vyburcuje imunitu na maximum

Imunita, najmä tá oslabená sa vplyvom imela doslova prebudí a vyburcuje telo, aby čím skôr zničilo choroboplodné zárodky. Prejaviť sa to môže najmä zvýšeným potením, ktorým telo bojuje proti chorobe.

Cieli na srdce

Základným objektom liečivej sily imela je srdce. Imelo znižuje krvný tlak, pomáha upraviť srdcový rytmus a bojuje proti usadeninám v cievach. Práve preto je imelo prospešné pre ľudí po mozgovej príhode, pretože predchádza tvorbe krvných zrazenín. Imelo pomôže aj ženám v prechode, dokáže zmierniť návaly tepla a búšenie srdca.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Proti rakovine ho uznávajú aj lekári

Svedčí o tom napríklad západná medicína. Lekári v západnej Európe (Nemecko, Francúzsko) uznávajú a odporúčajú imelo ako podpornú liečbu pri zhubných nádoroch. Imelo brzdí rozpínanie zhubných tkanív a teda spomaľujú šírenie rakoviny v tele pacienta. V USA sa imelo odporúča ako podporná liečba pri ochorení AIDS.

Imelo je plodom zimy, teplo v ňom zabije všetko dobré

Imelo musíte používať v studenej forme, nikdy sa nesmie zalievať teplou, či dokonca horúcou vodou. Tá totiž zabije v imele všetky zdraviu prospešné látky. Keď ho nazbierate vonku, listy porežte nadrobno a jednoducho usušte. Použitie je jednoduché –  1 lyžičku sušených listov zalejte 200 ml studenej vody. Nechajte lúhovať 12 hodín, sceďte a pite 100 ml ráno a 100 ml večer.

Zalejte ho alkoholom

Takto pripravíte liečivú tinktúru na posilnenie imunity, srdca a ciev. Zalejte čerstvé listy alkoholom a nechajte 2 a pol mesiaca lúhovať. Na lúhovanie je najlepší aspoň 50% alkohol. Po vylúhovaní scedíme a užívame 15 kvapiek 2-3 x denne. Kedže zmes obsahuje alkohol, nikdy ju nedávajte malým deťom.

Zastaví krvácanie z nosa

Studený výluh z imela vdýchnite, keď vás trápi krvácanie z nosa. Silice dokážu krvácanie zastaviť.

Ako sa hovorí, všetko, tak aj imelo by ste mali užívať s mierou. Napríklad po mozgovej príhode sa odporúča používať studený čaj po dobu 6-tich týždňov. Pri problémoch s imunitou používajte len kým sa neobjavia pozitívne účinky.