Dve hrste týchto šupiek zaliať octom a nechať odstáť: Čo z toho po 2 týždňoch vznikne, vyvážite doma zlatom!

Z tejto kombinácie máte pomocníka do domácnosti, akého v obchode určite nekúpite!

Šupky z citrusov – najmä pomarančov a mandaríniek sú veľmi užitočné, plné prospešných látok a esenciálnych olejov. Využiť ich priamo na konzumáciu sa samozrejme neodporúča a to najmä preto, že kôra je napustená mnohými chemikáliami a pesticídmi. Aj tak ale existuje spôsob, ako naplno využiť potenciál týchto častí ovocia. Stačí, ak ich nabudúce jednoducho zalejte octom a necháte 10 dní až 2 týždne lúhovať na chladnom mieste. Potom sceďte a máte pomocníka do domácnosti, akého v obchode určite nekúpite!

Čo dokáže mandarínkový alebo pomarančový ocot?

Geniálny univerzálny čistiť

Do kúpeľne, kuchyne, na vyčistenie dlažby alebo okien – okrem bezchybnej čistoty vám zaručí aj krásnu citrusovú vôňu.

Proti usádzaniu prachu a namiesto osviežovačov vzduchu

Nastriekate a pretrite suchou handričkou. Prach sa bude na povrchu usádzať omnoho menej a všetko bude vňať po citrusoch. Navyše, ide aj o výborný odstraňovač vodného kameňa v kúpeľni. Ocot však radšej nepoužívajte na prírodný kameň, mramor a pravé drevo!

Do práčky

Keď budete prať tmavé prádlo, alebo budete chcieť práčku vyčistiť a zbaviť zápachu – jednoducho ho pridajte do prania namiesto aviváže. O hygienickú čistotu a krásnu vôňu máte postarané. Nepridávajte ho však v bielej bielizni – tekutina má tmavšiu farbu.

Pavúky a myši nemajú šancu

Nalejte ocot do rozprašovača a nastriekate okolo okien, za kuchynskú linku či všade tam, kde máte problém s pavúkmi, myšami, alebo inými škodcami. Okrem vône vo vašom byte, máte razom aj perfektný bio odpudzovač škodcov.

Dnes najobľúbenejšie