Týmto stačí očistiť vaňu či dlaždice a škvrny sú navždy preč! Toto by mala poznať každá gazdinka

Vo všeobecnosti platí, že čistenie je jedna z najnepríjemnejších činností v domácnosti. Tobôž, ak potrebujeme vyčistiť veľmi staré a „zažraté“ nečistoty. Reklamy nás v takýchto situáciách nabádajú k nakupovaniu drahých chemikálií, o ktorých účinnosti by sme mohli viesť dlhé debaty. Pritom existujú spôsoby, ako si poradiť aj s tými najväčšími nečistotami rýchlo, ľahko a bez chémie. Vystačíme si iba s tým, čo máme doma!

Dlaždice

Dlaždice sa ľahko čistia, ak pridáte do jedného litra vody 2-3 lyžice amoniaku. Do roztoku potom ponorte špongiu a utrite zasiahnutú oblasť. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a potom zotrite handrou a teplou vodou.

Kuchynská doska

Aj kuchynskú dosku možno veľmi ľahko vyčistiť bez použitia chemikálií, budete potrebovať len prášok do pečiva. Stačí len malým množstvom posypať pracovnú plochu a utrieť vlhkou handričkou.

Drez

Na drez nakvapkajte trochu octu a posypte soľou. Znečistenú plochu utrite handrou a takto sa zbavíte nielen nečistôt, ale dokonca aj hrdze! Nechajte chvíľu pôsobiť a potom zmyte teplou vodou.

Sprchové hlavice

Liter octu zmiešajte s trochou vody a nechajte zovrieť. Neľakajte sa, ak bude ocot trochu bublať, je to normálna reakcia. Potom pridajte 2 lyžice jedlej sódy a roztokom umyte vaňu, sprchu či dokonca toaletu. Roztok pomôže aj pri čistení sprchovej hlavice od vodného kameňa. V prípade veľmi veľkého znečistenia sa nechá roztok na znečistenom mieste chvíľu pôsobiť a potom sa umyje teplou vodou.

Tieto riešenia sú jednoduché, rýchle a úžasne lacné! Poznáte ďalšie skvelé triky na lacné a rýchle čistenie domácnosti? Podeľte sa o ne v diskusii!

...