Týmto kŕmim priesady pred vysadením a rastú dvakrát rýchlejšie, ako tie u susedov: Stopnite drahú chémiu, toto je poklad, ktorým mnohí plytvajú!

Chcem sa podeliť o úplne jednoduchý zlepšovák na pestovanie paradajok a paprík, teda konkrétne na priesady tejto zeleniny. Všimol som si, že mnohí záhradkári riešia, akým hnojivom priesady nakŕmiť, aby mali silnejšie korene a rýchlejšie sa v pôde uchytili a rozvinuli koreňový systém. Ja nepoužívam žiadne chemické produkty z obchodu a nikdy sa mi nestalo, že by sa priesady neuchytili v záhrade. Tento recept mi poradila moja drahá teta, ktorá sa záhradkárčeniu venuje celé roky a ja ho rád posuniem ďalej. Priesady mám vždy dvakrát také silné, ako sused.

Zázračná zálievky plná výživy – na sadenice nič lepšie nepoznám

Každý rok zalievam sadenice pred vysadením do voľnej záhrady obyčajnou vodou z akvária. Nejde o žiadne experimenty, ale rokmi overenú výživovú bombu pre všetko, čo pestujete. je totižto plná živín, ktoré rastlinkám prospievajú a vyživujú priamo ich koreňový systém. Moja manželka vždy po odkalovaní s touto vodou polieva aj všetky kvety, ktoré máme v byte a každý sa jej vypytuje, čo im dáva, že sú také krásne. Keď budete najbližšie čistiť akvárium a vodu len-tak budete chcieť vyliať, spomeňte si na to. 

Aj na izbovky

Táto voda obsahuje veľa živín, ktoré výrazne urýchľujú rast rastlín a neutralizujú pH. Keď budete nabudúce čistiť akvárium, myslite na to!

Do každej jamky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Keď vysádzam na záhradu, do každej jamky dávam žihľavu a banánovú šupku – to kvoli draslíku. Zasypem trochou zeminy a až tak vkladám priesadu. Môžem potvrdiť, že táto met=oda mi funguje každý rok už 10 rokov, čo máme vlastnú záhradu.

Marek