Zaručená pomoc kašľu pre celú rodinu: Toto pomohlo aj v najviac zanedbaných prípadoch – zásoba na celú zimu nestojí skoro nič!

Tento domáci liek na silný kašeľ poznám už z detstva. Zabral dokonca aj vtedy, keď nepomohli ani sirupy z lekárne. Ja mám tento recept od starkej a používam ho dodnes pre seba, deti aj manžela. Ak vás práve teraz trápi kašeľ alebo prechladnutie, tento recept vám môže skutočne pomôcť, ja ho mám overený.

Tento domáci liek na silný kašeľ poznám už z detstva. Zabral dokonca aj vtedy, keď nepomohli ani sirupy z lekárne. Ja mám tento recept od starkej a používam ho dodnes pre seba, deti aj manžela. Ak vás práve teraz trápi kašeľ alebo prechladnutie, tento recept vám môže skutočne pomôcť, ja ho mám overený, pomohol aj vtedy, keď kašeľ nebol dlhšie liečený.

Tymián je zázračná bylinka – úžasná do jedál, prospieva kĺbov a dokáže rýchlo vyliečiť kašeľ – dokonca aj ten dlhotrvajúci a zlepší aj chronické stavy. Nám ho vyrábala naša mama, keď sme boli deti a keď vonku kosila chrípka a choroby, toto dokázalo rýchlo pomôcť. Navyše, chuť je veľmi príjemná, upokojuje a pomáha aj lepšie spať.

Prečo tymián dokáže tak rýchlo pomôcť s kašľom a zapáleným hrdlom?

Nie je v tom žiadna mágia.Tymián je jedno z najsilnejších prírodných antibiotík a má antiseptické a dezinfekčné účinky. Pomáha pri chorobách z prechladnutia, pri zápaloch dýchacích ciest a problémoch s trávením. Pomáha pri astme, bronchitíde, suchom, dráždivom, suchom aj čiernom kašli. Tiež veľmi významne uľahčuje vykašliavanie hlienov. Na výrobu domáceho sirupu môžeme použiť sušený tymián v sáčku zakúpenom v potravinách. Použiť však samozrejme môžete aj ten čerstvý. K tymiánu sa môže pridať aj Slez – kvet má protizápalový účinok, sirup bude tak ešte silnejší.

Na výrobu sirupu potrebujeme:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

200 g cukru,

250 ml vody,

1 bal sušeného tymiánu

Voliteľné: 3 lyžice slezového kvetu

Postup:

Cukor s vodou varíme na miernom ohni asi 20 minút tak, aby sa neodparilo veľa vody. Odstavíme, vsypeme obsah sáčku sušeného tymiánu, slezový kvet a necháme úplne vychladnúť. Sirup scedíme, nalejeme do fľaštičky a podávame denne 3-4x za lyžičku. Sirup má veľmi príjemnú chuť, bez problémov ho vypijú aj deti. Nezabudnite, že účinok každého liečiva sa výrazne prejaví až po 2-3 dňoch. Tento sirup zaberá určite.