Žena vzala rolku z toaletného papiera, nožnice a začala maľovať: Keď uvidíte ten obraz, neuveríte že je to také jednoduché!

Úžasný nápad, ako zabaviť deti, kým sú doma!

Každý kto zariaďuje domácnosť a pokukuje po bytových doplnkoch vie, že obrazy nepatria medzi tie najlacnejšie. Holé steny však pôsobia neosobne a miestnosť je ako nahá. Príjemný obraz dokáže razom dodať izbe tú správnu atmosféru. Ak obľubujete minimalizmus a jednoduchosť, máme tu obraz presne pre vás. Výsledok vás prekvapí! Nikto neuverí, že ste ho nekúpili v obchode. Veď posúďte sami. Je to taká jednoduchá technika, že nemusíte mať žiadne špeciálne umelecké nadanie a hravo to zvládnete aj vy. Deti si túto aktivtitu doslova zamilujú, u nás nebásia o ničom inom!

Potrebujeme:

Rolku toaletného papiera

Farebný podklad (ideálne tmavšiu farbu, aby vynikla biela)

Biela farba

Vatové tyčinky na čistenie uší

Štupeľ od plastovej fľaše

Gumičku

Tenký štetec

Postup:

Rolku od toaletného papiera si nastrihajte na strapce.

Strapce namáčajte do bielej farby a odtláčajte na podklad.Vytvoríte hlávky, ktoré pripomínajú odkvitnuté púpavy.

Vytvorte stredový základ púpavy pomocou plastového štupľa a bielej farby.

Tenkým štetcom namaľujte stonky.

Vatové tyčinky na čistenie uší zviažte gumičkou, namočte do bielej farby a odtláčajte okolo vonkajšieho, aj vnútorného okraja každej hlávky. Vytvoríte tak efekt chumáčika odkvitnutej púpavy. Pridajte pár odtlačkov aj do strany, aby to vyzeralo, akoby do nej niekto fúkol.

Teraz sa pomocou malej špongie a bielej farby postarajte ešte o pár detailov, ako na obrázku. Jednoducho namáčajte špongiu a odtláčajte.

Posledný krok bude, že domaľujete detaily na vnútornej strane každej hlavičky. Hotovo! Obraz za pár centov, ktorý vám zútulní miestnosť a urobí radosť všetkým, ktorí v nej budú tráviť čas.

Výsledok.

Videonávod.

Deti si túto aktivitu zamilujú!

Ďalšie nápady z papierový roliek

 

Picture of Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie