Za toto jej platia drahé peniaze, vy to máte zadarmo: Lekárka ukázala jednoduchú metódu, ako vyhladiť vrásky a spevniť tvár!

Na tieto účinky prisahajú aj známe hollywoodske herečky.

Niektorým ženám sa po tehotenstve výrazne zmení telo. Pokiaľ ide o nadbytočné kilá, s tými sa vieme popasovať správnym stravovaním a pravidelným pohybom, ale pokiaľ ide o tvár, tam je to trochu zložitejšie.Bacuľatej tváre či druhej brady nás môže zbaviť tvárovou jógou. Túto metódu radí svojím klintkám aj dermatoligička Karen Helsleyová z prestížnej klinky v San Franciscu. Sama zvádza, že pravidelné prevádzanie týchto pohybov má podobné výsledky, ako návšteva plastického chirurga. S tvárou to dokáže zázraky!

Jóga pre tvár

Mnoho problémov s tvárou možno pomerne ľahko odstrániť, ako viete, ako na to. A dokonca nepotrebujete ani veľa peňazí na drahú kozmetickú chirurgiu. Môžete sa pokúsiť o nápravu pomocou takzvanej jógy pre tvár.

Pri vykonávaní určitej sady cvičení môžete spevniť a zmeniť kontúry tváre, posilniť svaly a zlepšiť stav pleti.

Navyše sú tieto cvičenia veľmi užitočné. Už po mesiaci môže byť pokožka na vašej tvári rovná a pružná. Mimochodom, vedeli ste, že tvárovej jóge sa venujú aj Keira Knightley alebo Angelina Jolie? Konkrétne Angelina Jolie na túto metódu nedá dopustiť a robí ju pravidelne.

Redakcia To je nápad! pre vás pripravila 7 efektívnych tvárovej jógy podľa dermatologičky Helsleyovej. Výsledok Vás príjemne prekvapí!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1. Uvoľnenie čeľuste

Ak chcete vykonať toto cvičenie, musíte jasne vysloviť zvuky „a“ a „o“. Každú samohlásku 15-krát, 3-krát za deň po 3 sady. Cvičenie umožní, aby sa vaša čeľusť pohybovala v rôznych smeroch, čo pomáha spaľovať tuk z tváre a relaxovať a zároveň posilňovať čeľusť.

A najpriaznivejšie je, že cvičenie sa môže vykonávať aj počas práce.

2. Malé ryby

Ťahajte líca čo najviac dovnútra a našpúľte pery. Hneď potom sa pokúste 5 sekúnd usmievať. Opakujte viac ako 10-krát po sebe. Ryby dobre tónujú svaly tváre a znižujú obsah tuku.

3. Lev

Dýchajte pokojne nosom, potom stlačte päste a napnite svaly tváre. Otvorte ústa, vyplazte jazyk čo najviac, otvorte oči čo najširšie a postupne uvoľnite päste.

Zotrvajte v tejto pozícii 10 sekúnd a potom sa uvoľnite. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku by sa cvičenie malo vykonať trikrát v jednej sade. Lev posilňuje svaly tváre a zmierňuje napätie.

4. Prekvapenie

Toto cvičenie priaznivo ovplyvňuje svaly na čele, vďaka čomu úspešne bojuje proti vráskam.

Otvorte oči naširoko a snažte sa nezmraštiť čelo. Držte sa v tejto polohe a sústreďte sa na ľubovoľný bod v diaľke. Držte pozíciu na 10 sekúnd a potom sa uvoľnite. Zopakujte cvičenie 4-krát.

5. Marilyn

Stačí posielať vzduchové bozky. Ale nie menej ako 4-krát v jednej sade. Potom stlačte pery čo najpevnejšie aspoň 4 krát. Počet opakovaní je na vás. Toto cvičenie veľmi dobre tónuje svaly na perách.

6. Líca

Pevne stlačte lícne kosti a línie medzi perami a nosom prstami. Svalmi v lícach sa snažte pôsobiť proti tlaku prstov. Opakujte cvičenie asi 20-30 krát. Cvičenie pomáha znižovať obsah tuku v lícach a v línii medzi nosom a perami.

7. Úsmev

Viete, že úsmev je najúčinnejší druh cvičenia. Pokúste sa usmievať čo najčastejšie a udržať úsmev čo najdlhšie. To nielen vyrieši problém bacuľatých líc, ale aj zlepší váš deň. A tiež deň toho, koho úsmevom obdarujete.

Po dokončení každého cvičenia urobte prstami jemné krúživé pohyby na lícach a masírujte ich. Tým sa uvoľní bolesť a napätie po cvičení.

Rada redakcie

Problémy plnej tváre môžu plynúť aj z toho, že cez deň pijete málo vody. Ak telo nemá dostatok vody, začína „odkladať“ vodné rezervy na lícach a pod očami.

Pokúste sa vypiť aspoň 9 pohárov vody denne. To ochráni telo pred dehydratáciou.