Tvaroh zmierni opuch, zemiak vytiahne zápal a med likviduje bolesť: 8 domácich obkladov na kĺby a chrbticu!

Prinášame vám zbierku najlepších odskúšaných zábalov a obkladov pri pohybových ťažkostiach. Liečia bolesť, zápal a pôsobia aj proti opuchom.

Zábaly proti zápalu a bolesti

Tieto zábaly sme používali aj počas aktívnej športovej kariéry. Bola to istota proti opuchom, bolesti aj začínajúcim zápalom. Tvarohové zábaly sa rýchlo pripravia, sú pomerne lacné a zmierňujú bolesti a zápaly kĺbov.
Foto: pixabay

Tvarohový obklad môže zmierniť nepríjemné pocity spôsobené zápalmi, pomliaždeninami, bodnutím hmyzom a dnou. Úľavu poskytujú zložky kazeín a kyselina mliečna: Inhibujú zápal a zmierňujú bolesť.

Aby ste vytvorili takýto zábal, najskôr dajte gázu alebo fóliu do sita a naneste na ňu tvaroh. Na obsahu tuku nezáleží. Potom tvaroh nechajte odtiecť a zohrejte ho na izbovú teplotu. Zabalte bielu hmotu druhou vrstvou fólie a položte ju na postihnuté miesto. Obal zakryte tkaninou a zaistite kuchynskou utierkou. Nechajte zábal pôsobiť, až kým už úplne nevychladne.

Na bolesť, opuch aj vodu v kolene

Rýchly účinok a jednoduchá príprava – pripravte si obklad z tejto domácej masti.

Potrebujeme:

1 PL horčičných semien

1 PL slnečnicového oleja

...

1 PL medu

Postup:

Všetky zložky zmiešajte tak, aby ste vytvorili masť. Tú vtierajte do postihnutých oblastí.

Horčica nie je účinná len na ošetrenie kĺbov! Je to neuveriteľný liek aj na choroby dýchacích ciest. Ak vás bolí zub, je vhodné žuť horčičné semiačko. Tie sa používajú aj na zmiernenie zápalu žalúdka a tiež chránia hlasivky pred únavou.

Zábal pri bolesti krčnej chrbtice

Tento recept mi poradila moja známa a ak vás trápi bolesť a napätie v krčnej chrbtici, určite odporúčam vyskúšam. je jednoduchý a účinný.

Potrebujeme:

Strúhané zemiaky 2 lyžice. l;

Prírodný med 2 lyžice. l;

Jedľový olej

Postup:

Zmiešajte zemiaky a med. Zmes naneste na krk a upevnite fóliou alebo obväzom a prekryte uterákom. nechajte pôsobiť 2 hodiny, potom umyte teplou vodou a natrite olejom. Opakujte po dobu 10 dní.

Obklad proti opuchom a bolesti

Ak trpíte bolesťou a opuchmi kolien, určite oceníte rýchlu a účinnú pomoc, ktorá vás znovu postaví na nohy. Tento obklad od skúseného športového trénera už pomohol mnohým ľuďom a vzhľadom na dostupnosť jednotlivých zložiek určite stojí za to ho vyskúšať.

Ako uvádza samotný tréner, obklad často pomáhal pro bolestivých problémoch s kolenami, zmierňoval opuch a pomáhal aj pri vode v kolene a ďalších komplikácich, ktoré sa bežne spájajú s aktívnym športom.

Potrebujeme:

2 PL medu

2 PL horčičného prášku

2 ČL soli

2 ČL sódy bikarbóny

Postup:

Med si rozpustíme vo vodnom kúpeli, pridáme všetky ostatné zložky a vymiešame hladkú pastu.

Nanesieme na boľavé kolená, zafixujeme igelitovým sáčkom alebo potravinárskou fóliou a zabalíme do vlneného šálu.

Necháme pôsobiť minimálne 2 hodiny, ideálne cez noc. Potom umyjeme teplou vodou a osušíme. Obklad si pripravujte vždy čerstvý. 

 

Obklad na karpálny tunel a boľavé kĺby

 

Obklad pri syndróme karpálneho tunela a kĺbových problémoch – zápaly, výrony, atď.

Potrebujeme:

160 ml Lesany

10 tabliet Acylpyrín

4 klinčeky

1 väčší list aloe vera – cca 10 dkg

Postup:

 

Alpu vlejeme do zaváracie poháre do ktorej nasypeme 10 acylpyrín, pokrájané listy aloe a rozmixujeme (tyčový mixér). Pohár uzavrieme a dáme na 3-4 dni do chladnej tmavej špajze a občas pretrepeme.

Obklad je vhodný používať na noc. Boľavé miesta potierame, alebo nanesieme napríklad na koleno, priložíme fóliu a obviažeme. Dúfam, že to pomôže aj vám, nám pomohlo veľmi.

Hoci ide o pomerne netradičnú metódu, mám odskúšané, že skutočne funguje. Lieči bolesť, pomáha pri reume a najmä problémy s kĺbmi. Rada by som vám o ňom povedal viac.

Starý trik lieči a odstráni bolesť

Dve veci, ktoré sú každá z celkom iného prostredia, no spolu fungujú prekvapivo účinne. Áno, tento starý trik objavili už pred rokmi naši predkovia, ktorí jednoducho boli odkázaní pomôcť si sami.

Trik našich dedov na reumu a bolesť kĺbou

Pochúťka, ktorá sa nájde hádam v každej domácnosti – slanina. Hoci chutí výborne na množstvo spôsobov, tento tip sa nespája s jej konzumáciou. Ak ju totiž spojíte s ďalšou – pre Slovákov neodmysliteľnou pomocníčkou – francovkou.

Slanina má sama o sebe overené liečebné účinky pri bolestiach hrdla či ochoreniach priedušiek, ak si ju prikladať na bolestivé miesta. Ak ju však zmiešate s francovku, máte úžasnú liečivú bombu na problémy s kĺbmi, opuchmi, kosťami a reumatickými bolesťami. Stačí, ak slaninu namočíte na noc do francovky, priložíte na bolestivé miesto, zabalíte do fólie, potom do obväzu a necháte pôsobiť.

Kapustový obklad na boľavé kolená a kĺby

Foto: youtube/şahin Video

V minulosti sa kapustovým listom hovorilo medicína chudobných, v skutočnosti by však mal každý poznať účinky listov tohto lacného plodu z našich polí. V prípade kapusty kupovanej, používajte listy z hlbších úrovní plodu.

Kapustové listy sa podľa youtube používajú na liečbu opuchov, kožných odrenín a reumatických bolestí kĺbov. Obsahujú veľký podiel vitamínov, fytonutrientov, antokyanínov a glutamínu, ktoré sa vyznačujú silnými protizápalovými vlastnosťami. Uvedené vlastnosti z nich robia veľmi cenný prírodný liek na bolesti kĺbov kolien, členkov či prstov. Dokonca poskytujú úľavu aj u pacientov s chronickými ochoreniami kĺbov ako sú reuma, artritída či dna, u ktorých klasická liečba nepomáha. Najlepším spôsobom, ako aplikovať kapustové listy, sú zábaly.

Liečivý zábal proti bolesti kĺbov

Oddelíme vrchné listy kapusty.

Foto: youtube/şahin Video

Do hrnca dáme variť vodu, keď zovrie, dáme do nej kapustové listy tak, aby boli ponorené.

Foto: youtube/şahin Video

Potom necháme  asi 2 minúty dusiť pod pokrievkou. Listy musia zmäknúť.

Foto: youtube/şahin Video

Potom listy z tekutiny vyberieme.

Koleno najskôr dôkladne namežeme olejom,  ja som použila olivový.

Foto: youtube/şahin Video

Potom na koleno uložíme listy kapusty a zabalíme do gázy alebo tkaniny.

Potom obalíme pomocou kuchynskej fólie.

Foto: youtube/şahin Video

Necháme pôsobiť cez noc (minimálne však 3 hodiny).

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: pixabay