Túžite si vypestovať úžasne veľké a chutné mrkvy? Tajomstvo tkvie v ingrediencii, o ktorej by ste to nikdy nepovedali!

Poznáte to – akokoľvek sa snažíte a počúvate rady skúsenejších pestovateľov, dosiahnuť bohatú úrodu mrkvy, ktorá je veľká a zdravá, je pre vás takmer nemožné. Rok čo rok sa trápite a dúfate, že tentokrát to konečne vyjde ale namiesto toho na vás v zemi čakajú iba malé mrkvičky, ktoré sú v horšom prípade dokonca aj bez chuti.

Týmto problémom sa dlho trápila aj naša čitateľka Milka, až kým nevyskúšala trik, ktorý našla v starom záhradkárskom časopise a rok neskôr ho ešte vylepšila. Milka sa rozhodla poradiť o svoj trik spolu s čitateľmi severu To je nápad!  a my sme veľmi radi, že vám ho môžeme exkluzívne priniesť.

Krásne mrkvičky bez veľkej námahy

Milkina metóda má tri dôležité výhody:

1. Mrkve sa budete musieť venovať dva alebo tri týždne, ale dobrá správa je, že ju zožnete už na začiatku leta.

2. Ušetríte veľa peňazí, pretože si veľa mrkvy vypestujete sami a nebudete musieť kupovať ani špeciálne hnojivá a prípravky.

3. Mrkva porastie rýchlejšie, než burina, takže vás nebude obťažovať na vašom políčku.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Čo je potrebné urobiť?

Dajte semená do hustejšie tkaniny, napríklad staršej šatky alebo látkovej tašky. Je dôležité, aby bola tkanina prievzdušná.

Do pôdy vykopte jamky hlboké asi 25-30 cm a zasaďte do nich semienka zabalené do tkanín. Po 10-20 dňoch ich vykopte, budete môcť vidieť, že začali klíčiť.

Klíčky dajte na misku a posypte ich kukuričným škrobom. Následne ich zasaďte naspäť do zeme a zasypte pieskom alebo suchou pôdou. Už o tri dni budete môcť vidieť prvé výhonky.

Vyskúšate tento trik už tento rok? :-)