Túto rastlinu sa rozhodne oplatí mať doma, dokáže divy!

Máte doma túto rastlinku? Ak nie, mali by ste si ju čo najskôr zadovážiť, nebudete ľutovať!

Zelenec chocholnatý: je ťažké nájsť človeka, ktorý by sa s touto rastlinou nikdy nestretol. Ak ju aj nepestujete doma, určite ste ju videli u svojej babičky, či u známych v byte. Alebo ju možno má v kancelárii váš kolega. Táto nenápadná rastlinka si však rozhodne zaslúži pozornosť. Okrem nenáročnej starostlivosti, schopnosti prežiť aj v zhoršených svetelných podmienkach a atraktívnemu vzhľadu, však tohto ukrýva omnoho viac!

1 (1)

Mnohé izbové rastlinky sa v súčastnosti pestujú aj pre svoje liečivé vlastnosti a blohodárny vplyv na svoje okolie a zdravie človeka. Patrí k nim napríklad aloe vera, kalanchoe či tučnoslist (crassula). Zelenec chocholnatý (Chlorophytum comosum)  je však vo svojom priaznivom vplyve na zdravie doslova neprekonateľný.

Táto rastlina má totiž úžasnú silu v porovnaní s inými, vyčistiť vzduch od škodlivých látok. Pôsobí ako zelený vysávač, ktorý doslova vťahuje baktérie, škodlivé látky, spóry a nečistoty, ktoré sa nám v interiéri denne dostávajú do dýchacích ciest.

2

Je známe, že táto zelená čistička vzduchu pohlcuje oxid uhoľnatý, acetón, čpavok, benzén, formaldehyd, dusík a dokáže zlikvidovať až 80% choroboplodných zárodkov, ktoré sa vyskytujú v ovzduší.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3

Niet divu, že NASA predložila návrh na použitie Tento rastliny na čistenie vzduchu v orbitálnych staniciach.

zdroj: takprosto