Tušili ste, čo sa stane s ovocím, ak ho vložíte do vrecka ryže?

Pravidelne ju konzmuje viac ako polovica svetovej populácie. Novomanželom ju hádžu pod nohy pre šťastie. Avšak málokto vie, že jej využitie je ešte omnoho širšie! Reč je o ryži, ktorá vám pomôže aj v takých oblastiach, o ktorých by ste ani nesnívali.

Ryža je nesmierne náročná rastlina a vypestovať ju je priam hrdinský čin. Táto jej vlastnosť je však odpustená, pretože ľuďom poskytuje nesmierne množstvo pozitívnych vlastností. Napríklad – vedeli ste, že ak do ryže dáte nezrelé ovocie, veľmi rýchlo dozreje?

To však zďaleka nie je všetko, prečítajte si, čo všetko ešte dokáže a na čo všetko ju môžete využiť.

Možnosti využitia ryže sú bohaté, uvádzame niektoré z nich:

Dekoratívny stojan na ukladanie nožov

Všetko čo potrebujete je priehľadná nádoba a ryža. Mimoriadne elegantný stojan si tak urobíte za pár sekúnd. Ryža navyše dokonale absorbuje vlhkosť, preto takýmto skladovaním ochránite nože pred koróziou či plesňou. To je mimochodom presne to, pred čím vás drevený stojan neochráni, ale práve naopak, tieto javy podporuje.

...

 

Čistenie riadu na ťažko dostupných miestach

Napríklad hrdlo čajovej kanvičky vie byť poriadne znečistené, no vyčistiť ho je takmer nemožné. Dajte jednu lyžicu ryže do kanvičky, pridajte zopár kvapiek saponátu a zalejte horúcou vodou. Zatvorte veko a prstom zakryte aj otvor na hrdle. Nechajte pôsobiť jednu minútu a potom vylejte vodu cez hrdlo. Uvidíte, ako sa hrdlo zázračne vyčistí.

как использовать рис

 

Prvá pomoc pre utopený telefón

Ak vám spadol telefón do vody, len žiadnu paniku. Urýchlene ho ponorte do suchej ryže. Ryža je natoľko savá, že by mala váš telefón veľmi účinne vysušiť. Pred tým, ako telefón odložíte do ryže, vyberte z neho SIM kartu, baterku a pamäťové karty. Telefón nechajte v ryži pod dobu 24 hodín.

биологические свойства риса

 

Osviežovač vzduchu

Z ryže môžete vyrobiť nádherný osviežovač vzduchu na WC alebo v kúpeľni. Vezmite pol šálky ryže a nakvapkajte do nej asi 20 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Semená premiešajte a osviežovač je na svete! Počas používania nezabudnite pravidelne semená premiešať, keďže vôňa bude postupne slabnúť.

свойства и польза риса

 

Kontrola teploty oleja v panvici

Ak chcete rozpáliť olej na panvici, no neviete zistiť jeho teplotu, hoďte do 5 zŕn ryže. Ak sa potopia, olej je studený. Ak sa však okolo nich začnú tvoriť bubliny, znamená to, že olej je zahriaty na požadovanú teplotu a môžete začať variť. Ide o dômyselný spôsob bez striekancov oleja!

как использовать рис

 

Čistenie mlynčeka

Každý aspoň raz v živote mlel kávové zrná a určite si všimol, že káva po sebe v mlynčeku zanecháva olejovité stopy, ktoré je ťažké odstrániť. Ale tu pomôže ryža! Stačí premlieť zopár suchých zŕn a mlynček bude opäť ako nový.

применение риса фото

 

Teplý vankúš

Ryžou naplnený vankúšik dokonale nahrádza termofor. Treba iba vankúšik ohriať v mikrovlnke po dobu 1 minúty.

лайфхаки с рисом

 

Hračka pre domáce zvieratá

To je tá pravá zábava pre vášho maznáčika. Stačí do starého vankúšika dať ako výplň ryžu a zašiť.

полезные лайфхаки с рисом

 

Náplň do hrkálok

Dve plastové lyžičky, prázdne kinder vajíčko, malé množstvo ryže a lepiaca páska. To je všetko, čo treba na výrobu domácej hrkálky pre najmenších. :-)

как использовать рис