Tukové hrčky pod kožou: Ako sa ich zbaviť?

Lipóm, alebo tukové podkožné tkanivo, ktoré sa vyskytuje medzi kožou a svalmi. My ich môžeme na tele vidieť ako akési nevzhľadné hrčky, roztrúsené po našom tele.

Lipóm, alebo tukové podkožné tkanivo, ktoré sa vyskytuje medzi kožou a svalmi. My ich môžeme na tele vidieť ako akési nevzhľadné hrčky, roztrúsené po našom tele.

Ak si na tele nájdeme hrčku, v prvom momente nám v hlave zasvieti výstražné svetlo. Dobrou správou však je, že drvivá väčšina týchto výrastkov nepredstavuje žiadne riziko pre naše zdravie – ide o nezhubné tukové štruktúry.

Samozrejme, ak sa vám na tele objavia, rozhodne netreba podceňovať lekársku prehliadku. Napokon, len výsledok histologického vyšetrenia je 100% istotou. Existuje veľmi malá pravdepodobnosť, že by bol tukový výrastok v skutočnosti formou rakoviny s názvom liposarkóm. Lipómy sú na dotyk pomerne mäkké, avšak pokiaľ sa objavia na slabinách, rebrách alebo jednoducho v blízkosti nervov, môžu spôsobovať bolesť pri pohybe, preto sa ľudia často hľadajú riešenia, ako sa ich zbaviť. Lipómy sa môžu vytvoriť všade tam, kde je tukové tkanivo a teda aj na vnútorných orgánoch.

Ako sa ich zbaviť?

Odstránenie lipómu sa realizuje nenáročným chirugickým zákrokom s lokálnou anestézou. Koža sa otvorí a kedže je lipóm umiestnený hneď pod kožou, ľahko sa vyberie a koža sa zašije.

Druhou metódou je rozbiť tukovú štruktúru pomocou rádiofrekvenčných vĺn. Táto metóda sa však spravidla realizuje dlhodobejšie.

Alternatívna metóda

Alternatívnou metódou je pokúsiť sa odstrániť lipóm pomocou prírodného receptu. Výsledok samozrejme nie je 100% garantovaný, ale za pokus to stojí.

Na prípravu obkladu potrebujeme:

1 diel tmavého medu (lesného)

1 diel celozrnnej múky

Obväz

Postup:

Prísady zmiešame a vymiešame do jednotnej hmoty. Tú nanesieme vo vrstve 5-10 mm na lipóm.

Zmes necháme účinkovať čo najdlhšie – ideálne až 36 hodín. Potom obklad odstráňte. Procedúru by ste mali zopakovať 5 x a potom by sa mal lipóm začať zmenšovať.

Dnes najobľúbenejšie