Zabudnite na ocot a jedlú sódu: Toto vyčistí práčku, vybieli záclony a zatočí s vodným kameňom, môžete to vyskúšať hneď!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o nápad, s ktorým prišla moja dcéra a ktorý si ja osobne neviem vynachváliť.

Problémom u mňa bolo hlavne pranie športového oblečenia, pretože som mala pocit, že nie je dobre vypraté a to som používala všetky možné odporúčané pracie prostriedky.

Prala som normálne pri odporúčanej teplote 30 stupňov, ale  prádlo sa vôbec nevypralo dobre.

Viete, čo mi pomohlo? Obyčajné tablety na čistenie protézy. 2-3 dám do bubna vždy, keď periem pri nižšej teplote (ale občas ich fuknem aj pri vyššej teplote).

Prádlo je čisté a voňavé, navyše, tablety rozpúšťajú vodný kameň a usadeniny, takže sa vám poďakuje aj práčka.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Na záver chcem povedať, že používam tie úplne najlacnejšie tablety, aké na trhu sú.

Milka K.

Na povlak vo WC mise

 

Usadil sa pod vodnou hladinou na WC škaredý povlak a nánosy vodného kameňa?

Na noc vhoďte do toalety 3 tablety na zubné protézy a máte po starostiach.

Nepekné nánosy potom odstránite jednoduchým pošúchaním kefy. Podobnú službu urobia aj v nádržke s vodou. Vodný kameň bude razom preč.

Na udržanie žiaro čistej toalety vezmite 1 tabletu na zubnú protézu vhoďte do záchodovej misy a nechajte pôsobiť cez noc. Postačia vám tie najlacnejšie.

Toto čistenie opakujte 1x týždenne. Tieto tablety sú výborné aj do WC nádržky, keď sa potrebujete zbaviť vodného kameňa. Dajte asi 3 tablety do nádržky a s vodným kameňom je pokoj.

Ďalšie triky od vás

 

Na čistenie okien a zrkadiel – žiadne šmuhy a úžasný lesk:

Do vody na čsitenie okien rozpustíme 1-2 tablety a umyjeme okná, zrkadlá aj rámy.

„Odporúčam pre každého, kto má zažltnuté záclony a potrebuje ich rýchlo a skutočne účinne vybieliť (trik z TV Barrandov).

Záclony dajte do vody (vody len toľko, aby boli záclony celkom ponorené) a pridajte asi 3 tablety. Nechajte v tejto zmesi dobre vymáčať a môžete aj premiešať rukami.

Potom operte ako zvyčajne. Záclony sú krásne biele bez práce.“

Výborné aj na čistenie termosiek. Napustite vodu, dajte do termosky tabletu a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno vypláchnite a termoska je čistá.

Čistenie šperkov – rozpustite tabletu v pohári, na pár minút vložte dnu šperku a potom len vyberte a osušte. Všetko je krásne čisté.

„Ja dávam tieto tablety do WC nádržky, keď sa potrebujem zbaviť vodného kameňa. Dám asi 3 tablety a s vodným kameňom je pokoj.“

Maťa J.

Ak máte v záchodovej mise vodný kameň a prípadne aj hrdzu, do misy vhoďte dve až tri tabletky, nechajte pôsobiť pár hodín a potom vyčistíte kefou!

 

Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay