Vzala kúsok masla a potrela s ním rozkrojenú cibuľu: Možno budete prekvapení, o aký užitočný trik ide!

Viete, prečo by ste mali rozkrojenú cibuľu potrieť trochou masla? Prekvapí vás, aké je to užitočné!

Maslo nie je len neodmysliteľnou prísadou do obľúbených koláčikov, nátierok a omáčok. Je to aj perfektný pomocník vo vašej domácnosti. Kedysi ho ľudia vedeli využiť dokonca aj potom, ako sa „pokazilo“ a na konzumáciu už nebolo vhodné. Naučte sa, ako ho využiť aj celkom inak, ako ste zvyknutí.

1.

Rozkrojili ste cibuľu a zvyšok chcete na nejaký čas odložiť do chladničky na neskôr? Potrite ju maslom a až potom odložte. Cibuľa neoschne a zachová si chuť aj šťavnatosť. Navyše, vrstva masla zabráni vzniku plesí, ako aj baktériám, pre ktoré je rozkrojená cibuľa veľkým lákadlom.

2.

Chcete zabrániť tomu, aby sa na povrchu omáčky či pudingu vytvorila koža? Pri riešení tohto problému vám tiež účinne pomôže maslo. Napichnite kúsok masla na vidličku a prechádzajte po povrchu omáčky alebo pudingu.

3.

Neviete prehltnúť tabletku, pretože je príliš veľká, alebo má drsný povrch? Nie je nič jednoduchšie, stačí, ak ju potriete troškou masla a prehltnete ju úplne jednoducho.

...

4.

Perfektný tip, ako dokonale rozkrojiť tortu, zákusky a koláče bez toho, aby vám cesto a krém ostal na čepeli noža. Stačí, ako pred krájaním potriete maslom.

5.

Ak do receptu potrebujete zmäknuté maslo a nechcete čakať, kým získa izbovú teplotu a zmäkne, Stačí, ak maslo prikryjete obyčajným skleneným pohárom. Stačí chvíľka a maslo perfektne zmäkne. Celý návod nájdete TU.

6.

Objavili ste maslo po záruke? Žiaden problém, stále sa dá skvele využiť – napríklad na potretie vŕzgajúcich dvier. Tiež ho môžete použiť na potieranie rúk alebo suchých miest na chodidlách. Na zhrubnutú kožu výborne pôsobí maslová masla – natrite na pokožku maslo, prikryte fóliou a nechajte pôsobiť. Potom umyte čistou vodou a pokožka je omnoho jemnejšia.

7.

Maslo je aj skvelým prostriedkom na odličovanie odolného make-upu. Jednoducho naneste na vatový tampón a zotrite zvyšky make-upu. Navyše, už nemusíte pleť natierať hydratačným krémom. Maslo je však vynikajúcim pomocníkom aj pri epilácii. Ak vám po epilácii voskom ostali na koži kúsky lepivej hmoty, jednoducho ju odstránite pomocou masla. Maslo navyše pôsobí ošetrujúco a zjemňujúco.

8.

Ak potrebujete oživiť vaše kožené topánky, nie je nič jednoduchšie. Vezmite kúsok masla a jednoducho rozotrite po povrchu koženej obuvi. Bude žiariť ako nová.

9.

Nemáte poruke maslo? Môžete si ho jednoducho vyrobiť a to z obyčajnej smotany. Môžete použiť šľahač, alebo obyčajný pohár na zváranie. Celý postup ako na to, nájdete TU.

10.

V prípade núdze vám maslo tiež môže byť veľmi nápomocné. Stačí pár jednoduchý pohybov a premeníte ju na núdzovú sviečku, ktorá vydrží horieť skutočne dlho. Postup ako na to, nájdete TU.