Do pohára s vodou vložila niekoľko centových mincí: Ide o skvelý trik, ktorý by mal počas leta poznať každý!

V posledných rokoch sme svedkami toho, že hodnota mincí rapídne klesá. Dokonca, dospeli sme do bodu, kedy nás prítomnosť centvých mincí v peňaženke skôr rozčuľuje, ako teší. Ak máte doma zopár centových mincí, ktorých sa už dlho chystáte zbaviť, toto vás môže zaujímať. Ukážeme vám totiž niekoľko skvelých trikov, ako centové mince múdro využiť u vás doma aj v záhrade.

Udržia muchy ďaleko od vášho stola

Ak sa chystáte na obed na záhrade, musíte počítať s otravnými muchami, ktoré vám len tak ľahko nedajú pokoj. Kamarátka mi poradila trik s vodou a medenými mincami, ktorý je úplne jednoduchý a pomôže vám držať si muchy od tela. Stačí, ak niekoľko mincí vložíte do sklenených pohárov s vodou a rozmiestnite po stole (ja som použila 3 poháre). Voda so sklom a mincami vytvárajú vizuálny efekt, ktorý muchy zaznamenajú už z diaľky a tomuto miestu sa radšej vyhnú, pôsobí totiž odstrašujúco. Skúšku správnosti si môžete urobiť sami a to úplne jednoducho – porovnajte množstvo múch bez tohto odpudzovača a s ním.

Na rovnomerné špáry medzi dlaždicami

Ak si svojpomocne dláždite kúpeľňu a chcete mať istotu, že medzi jednotlivými dlaždicami sú rovnaké medzery, použite centové mince. Je to skvelá pomôcka v prípade, že nemáte poruke iné riešenie.

Jednoduchá batéria

Centové mince môžeme použiť ako jednoduchú batériu napríklad na diaľkový ovládač. Stačí ak niekoľko mincí umyjeme v roztoku octu a soli. Potom z kartónu vystrihneme kruhy veľkosti centových mincí. Kúsky kartónu vložíme ich do octu tak, aby dobre nasiakli. Potom vezmeme alobal a vystrihneme z neho rovnaké kruhy. Mincí, alobalu a kartónu by sme mali mať rovnaké množstvo. Potom mince nasiaknuté kúsky kartónu a alobal vrstvíme tak, ako to vidíme na videu. Následne túto „vežu“ zlepíme lepiacou páskou a pomocou dvoch káblikov zapojíme našu batériu.

Proti slimákom

Meď, ktorú centové mince obsahujú dokáže pôsobiť aj proti obávaným škodcom – slimákom. Na mince s obsahom medi, ktoré sú zapichnuté v pôde reaguje sekrét, ktorý slimáky vylučujú. Výsledkom je slabá elektrická reakcia, ktorá je pre slimáky nepríjemná a snažia sa jej vyhnúť.

Modré hortenzie

Naše babičky vedeli, že kvalita pôdy ovplyvňuje farbu kvetov hortenzie. Kedže vedeli, že najkrajšie hortenzie rastú v kyslejších pôdach, používali pre získanie modrého sfarbenia trik s mincou. Jednoducho zapichli do zeminy v blízkosti hortenzie mince alebo klince a výsledkom  boli hortenzie s krásnym modrým odtieňom, ktorým sa zároveň v kyslej pôde dobre darilo.

Zábava pre deti

Ak chcete deti zabaviť, vytvorte im doma stepovacie topánky. Stačí, ak na podrážku nalepíte niekoľko centových mincí a deti budú pri každom kroku klopkať. Obzvlášť vtedy, keď deti začínajú chodiť, je tento trik skvelou pomôckou. Štrngajúci zvuk je pre deti nielen motivátorom ku chôdzi ale zároveň, aby tento zvuk dosiahli budú musieť spraviť krok správne a budú sa teda viacej snažiť. U nás doma som musela nalepiť mince aj starším deťom a dokonca si spolu s kamarátmi založili tanečnú „klopkajúcu“ skupinu. Odporúčam lepiť na staršie topánky. :-D

Dnes najobľúbenejšie