Triky, s ktorými sa vás otravný hmyz nedotkne celú sezónu

Prinášame vám zbierku najlepších tipov a trikov, ako si túto sezónu držať otravný hmyz ďaleko od tela. Vďaka týmto odskúšaným domácim návodom už nemusíte nikdy kupovať drahé repelenty z obchodu.

Odskúšaný trik proti komárom

Chcem sa podeliť o môj zlepšovák proti komárom, ktorý ma ešte nesklamal a preto ho s úspechom používam každý rok. Odkedy sme si upravili tersu, trávime väčšinu času aj v lete vonku a stretu s komármi sa teda nedá celkom vyhnúť. Odkedy mám ale tento zlepšovák vyhýbajú sa našej terase oblúkom, odporúčam každému. Určite vás to nevyjde na toľko, ako chémia z obchodu.Stačí, ak si kupíte tabak v trafike a deň vopred ho dáte namočiť do vody. Potom postriekajte touto tekutinou okolie, kde budete cez den sediet. V našom prípade okolie terasy. Na terase mám zavesených pár vrecúšok s feniklom. Všetci susedia sa sťažovali na komáre a my ani štípanec. Skúste.Edita F.
Foto: pixabay
Rozdrvte pár tabletiek magnézia zmiešajte s vodou dajte si to do fľašky s rozprašovačom, komárom to bude horké, vám to neuškodí.Elis R.Ja som použila alpu s podrvrnými klinčekmi a levanduľou a žiadny štípanec, dcéra mala kupovaný OFF a bola samý štípanec. Tiež nie je pravdou, že káva nepomáha. Minule sme s mužom sedeli pod prístreškom ,išli ich na nás stovky, po zapálení obyčajnej mletej kávy štandart sme tam mohli v kľude sedieť, komárom sa tam prestalo páčiť. Kávu treba zapáliť na zemi, nie na stole.Anna K.
Foto: pixabay
30 dňový výluh z 30 klinčekov na malú lesanku mne pomáha 100%..mám to v rozprašovači…Roman H.

Soľ a klinčeky – používam celú sezónu

Ja používam tento odpodzovač a som veľmi spokojná. Na misku soľ, do nej pridať klinčeky a zľahka ich rozdrvit. Do toho nakvapkám torchu citrónovej šťavy, ale ak máte tak citronella esenciálny olej. Vďaka soli to bude dlhšie voňať. Používam to hlavne v izbe.Majka C.Nie kličneky, ale romarín namočiť do Alpy, nechať aspoň deň lúhovať a potierať sa týmto. Ela B.
Foto: pixabay
A mne vcera povedal sused,starší pán, že najúčinejšie je natrieť sa octom…vyskúšané nemám, ale večer skúsim.

Účinný repelent pre celú rodinu podľa Martiny

Roky som vyrábala repelent z byliniek, ale zistila som, že lúhovaním pár hrstí nikdy nedosiahnem také koncentrácie, aby som dotieravý hmyz spoľahlivo a hlavne na dlho držala od tela.Skúsila som recept s esenciálnymi olejmi podľa Martiny a účinkuje výborne a hlavne na dlho. V lete ho vyrábam pre celú rodinu. 
Foto: tjn

Na výrobu repelentu potrebujeme:

– 100 ml prevarenej vody – 50 kvapiek levanduľového éterického oleja – 50 kvapiek citronellového éterického oleja – 2 lyžice Alpy, alkoholu alebo čistého liehu + Fľaštička s mechanickým rozprašovačom

Postup:

Foto: pixabay
Prevarenú a vychladnutú vodu nalejeme do fľašky, pridáme Alpu, éterické oleje (ich pomer je možné upraviť podľa čuchových buniek jednotlivých užívateľov, ja odporúčam pomer 50:50) a zaskrutkujeme.Pred každým použitím rpetrepeme a nastriekame – ja striekam aj na zápästia a krk, ale je potrebné vyskúšať si, ako repelent na tele znášate. Malým deťom striekame na oblečenie.

Babkin lacný trik proti komárom

Stará babkina finta, ktorá funguje aj dnes. Ja si tento repelent vyrábam každý rok a mne sa osvedčil a rovnako aj celej rodine. Použite pokojne aj najlacnejší mätový šampón.Jeho vôňa v kombinácií s octom je pre komáre veľmi nepríjemná. :-)

Potrebujeme:

Rastlinný olejOcot (9%)Mätový šampón na vlasy

Postup:

Všetky prísady v rovnakom pomere zmiešame a prelejeme do fľaše s rozprašovačom. Získame bielu emulziu, ktorá nám vydrží celú sezónu.Ako používať? Jednoducho nastriekajte veľmi malé množstvo na odhalené časti na tele. Teraz môžete zabudnúť na otravné bzučanie okolo uší a bolestivé štípance. Muchám a komárom už nebudete chutiť, práve naopak, už z diaľky sa vám vyhnú. :-)
Foto: tjn
Foto: Pixabay