Mäso nemajú nikdy vysušené a trojobal krásne nadýchaný aj bez fritézy: Triky na prípravu najchutnejších nedeľných rezňov!

Zozbierali sme pre vás niekoľko tipov na prírpavu bravčových a kuracích rezňov, ktoré sa vám pri ich prírpave osvedčili najviac. Rezne budú nielen šťavnaté, ale aj fantasticky chutné a trojobal nadýchaný.

Nadýchaný trojobal

Rezne neobalujem v hladkej múke, ale vždy v polohrubej alebo hrubej. Trojobal je oveľa nadýchanejší a nelepí sa na panvicu. Do vajíčka nikdy nepridávam mlieko, ale kvapku cistrónovej šťavy. Tiež odporúčam použiť domáce prezle. 

Julka P.

Krehké rezne z kuracieho aj bravčového mäsa

 

Na krehké a šťavnaté rezne z kuracích pŕs existuje výborný trik. Vajce zmiešame s bielym jogurtom a do zmesi naložíme nakrájané mäsové plátky. Cez noc ich v uzavretom sklenenom pohári uložíme do chladničky. Na druhý deň ich stačí obaliť v strúhanke a hneď vyprážať.

Na bravčové rezne zase platí iná finta. Rezne uložíme na dve až tri hodiny na seba do hlbšej misy a medzi ne vložíme kolieska cibule, zrniečka čierneho korenia a petržlenovú vňať. Až potom ich zbavené cibule a byliniek obaľujeme.

...

Majka V.

Rezne milujú pivo aj kyslú smotanu

 

Rezne si vždy pár hodín, ideálne deň vopred namáčam do mlieka alebo kyslej smotany. Mám skúsenosť, že mäso je jemnejšie, šťavnatejšie a chutnejšie. Zvlášť v prípade kuracích rezňov je to výhra. 

Filip J.

Pre lepšiu chuť mäsa dávam do vajíčka aj trochu svetlého piva a do do strúhanky aj nastrúahný tvrdý syr a keď obaľujem filé tak mleté orechy. 

Janka M.

Kuracie mäso neklepte

 

Mám skúsenosť, že bravčové rezne budú jemnejšie, keď ich pred opekaním jemne vyklepete. Najlepšie medzi dvoma fóliami, nikdy nekpepte úplne natenko – mäso sa rozbije a pri vyprážaní stratí šťavnatosť. Pokiaľ ide o kuracie mäso, to neklepem, len nakrájam a roztlačím rukou.

Milada G.

Rezne budú chutiť ešte aromatickejšie, keď ich namiesto vo vajciach obalíte v citrónovej šťave.

Ľubka

Do rozšľahaného vajíčka pridávam 1 strúčik cesnaku a kvapku bieleho vína alebo svetlého piva. Rezne majú lepšiu chuť.

Evka C.

Extra jemné a chutné rezne dosiahnete, keď ich obalíte v zmesi žĺtka, kondenzovaného mlieka, korenia a horčice a až potom v strúhanke.

Michal V.

Ja radím osoliť a okorenit až TESNE pred obaľovaním, inak sa mäso vysuší. Jemne obaliť v múke, vajci a potom v domácej strúhanke – zásada je veľmi netlačiť, inak sa trojobal prilepí k mäsu a nebude nadýchaný. Hneď po obalení na rozpálený olej alebo masť.

Petra K.

Aj väčšina šéfkuchárov vám potvrdí, že pokiaľ ide o vyprážanie, niet na starú osvedčenú bravčovú masť. Nepripaľuje sa totiž ani pri vysokých teplotách. Výborná na vyprážanie aj zmes kvalitného masla a poctivá bravčová masť. Pomer je masla a masti je 50:50.

Lukáš C.

 

 

Foto: pixabay