WC čisté cele týždne a už žiadne zaschnuté kvapky na sprcháči: Triky na čistenie od profíkov, ktoré vám ušetria tonu času!

Máme pre vás pár skvelých trikov, od profesionálov, ktorí sa upratovaním živia. A to nie ej všetko, naučia vás aj to, ako skladať napínaciu plachtu dokonale a rýchlosťou blesku!

Máme pre vás pár skvelých trikov, od profesionálov, ktorí sa upratovaním živia. A to nie ej všetko, naučia vás aj to, ako skladať napínaciu plachtu dokonale a rýchlosťou blesku!

Trik, proti usádzaniu kvapiek vody na dverách sprchového kúta

Chyžné z hotelov používajú čistrusové leštidlo na nábytok, ktorý chráni pred usádzaní prachu na celkom iný účel. Stačí ho totižto naniesť na suché a čisté dvere na sprchovom kúte a ochránite takto pred usádzaním kvapiek vody a vodného kameňa na celé týždne.

Dajte do WC nádržky pohár s octom

Pohár naplníme octom zatvoríme a do veka urobíme niekoľko tvorov. Takto nebudete musieť riešiť vodný kameň kameň v toalete na celé týždne.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Naučte sa vysávať správne

Pokiaľ ide o vysávanie vášho koberca, táto metóda dokáže zázraky. Začnite v rohu, ktorý je najďalej od dverí, a najskôr postupujte horizontálne, potom vertikálne, až kým sa nedostanete až k dverám. Tým sa zabezpečí, že odstránite nečistoty a prach zo všetkých vlákien koberca – ani kúsok nikdy nevynecháte.

Sieťky proti hmyzu najlepšie vyčistíte takto

Lepiace valčeky na oblečenie vyčistia dokonale vaše sieťky proti hmyzu. Skúste, ide to jedným ťahom.

Ako ochrániť pred usádzaním prachu aj ťažko dostupné miesta

Dajte na metlu hadru a nastriekajte ju prostriedkom proti usádzaniu prachu. jedným ťahom máte všetko čisté.

Naučte sa skladať ako profík

Napínacia plachta

Uteráky

Ako ochrániť povrchy pred prachom a udržať ich perfektne čisté 2x dlhšie?

Prach na nábytku, ktorý sa usadí takmer hneď potom, ako ste ho zotreli – nočná mora každej domácnosti. Možno budete prekvapení, aj v nóbl hoteloch riešia tento trik na pravidelnej báze. Napokon čistá izba bez usadeného prachu je to, čo môžeme považovať za vizitku každého dobrého hotela.

Pani Tamara pracovala ako chyžná mnohé roky a v zahraničných hoteloch spoznala aj to, ako sa proti prachu bojuje šikovne a pritom celkom jednoducho. Túto metódu používajú aj vo svetových galériách a múzeách, kde je potrebné udržiavať exponáty v absolútnej čistote – bez nánosov prachu.

Použitie tohto jednoduchého a lacného výrobku celkom zmení spôsob, ako sa staráte o svoju domácnosť. Celým tajomstvom nie je nič iné, ako tekutý glycerín. Glycerín zabraňuje dlhodobému usádzaniu prachu. S jeho použitím môžete ľahko zabrániť usádzaniu prachu na zrkadlách, rámoch, televízii ale aj lakovaných povrchoch. Glycerín tiež udrží okná dlhšie perfektne čisté – zabráni nielen usádzaniu prachu, ale aj kvapiek dažďovej vody.

Ako to funguje?

Glycerín na nábytku vytvorí neviditeľnú ochrannú vrstvu, ktorá odpudzuje od povrchu prach a vy ho tak musíte utierať omnoho menej, ako ste zvyknutí. Stačí vám naniesť niekoľko kvapiek tekutého glycerínu na handričku z mikrovlákna a utrieť nábytok ako zvyčajne.

To nie je všetko

Glycerín dokáže rozžiariť a perfektne ochrániť aj vaše parkety, alebo podlahy z laminátu a dlažby.  Pridajte niekoľko kvapiek glycerínu do vandlíka s vodou, ktorou podlahu budete umývať.

Glycerín tiež odstraňuje škvrny. Keď natrafíte na odolné škvrny, naneste na ne pár kvapiek glycerínu a potom preperte vo vode so soľou. Glycerín sa tiež používa na kozmetické účely. Vhodný je aj na starostlivosť o vlasy, vložte do šampónu kvapku glycerínu a vlasy máte oveľa jasnejšie. Ak pridáme kvapku glycerínu do krému na ruky, bude naše pokožka mäkšia.

Ako prezliecť posteľné prádlo rýchlosťou blesku?

Vysávanie bez zápachu

Nenávidíte typický zápach, ktorý vzniká pri vysávaní, vyskúšajte toto. Pred vysávaním nasypte na koberec zmes sódy bikarbóny a vanilkového cukru. My sme v hotely používali sódu zmiešanú s párkvapkami ľubovolnej vône (napríklad z esenciálnych olejov). Tiež sa nemohlo stať, aby v izbe ostal zápach po vysávaní a preto sme vždy trochu sódy zmiešanej s pár kvapkami vône nasypali aj do vysávača. Vône stačí naozaj máličko, podstatná je hlavne tá sóda. Takto máte istotu, že v izbe nebude žiaden zápach, ale práve naopak krásna vôňa. Pre ešte lepší výsledok nasypte trochu tejto zmesi aj do vrecka vo vysávači.

Zvieratá

Ak máte v byte domácich miláčikov, tiež vám tento trik z pet friendly hotelov. Odstrániť zápach zo zvieracích a mačacích pelechov môžete rýchlo a úplne jednoducho, ak ho posypete sódou, počkáte 15 minút a vysajete. Sódu použite aj pri zvieracích toaletách. Keď budete meniť podstielku, nasypte na dno trochu sódy a až potom dajte podstielku.

Vždy to bude u vás voňať ako v nóbl hoteli

Stačí málo a môže to tak voňať aj u vás doma. Nepotrebujete drahé parfumy ani luxusné osviežovače vzduchu. Tajomstvo spočíva v triku, ktorý nám prezradila dlhoročná chyžná z hotela. Môžete ho použiť aj u vás doma a uvidíte, že sa budete zrazu vo vlastnom byte cítiť inak – za to môže tá úžasná vôňa!

Potrebujeme:

350 ml minerálnej vody

100 ml alkoholu (ideálne obilného)

50 ml propylénglykolu (alebo inej látky na konzerváciu) – ak nemáte môžete vynechať

50 ml esencie (ideálne na esencie do mydla)

1 nádobu s rozprašovačom

Farbivo (ak chcete mať kvapalinu farebnú, inak netreba)

Postup:

Všetko zmiešať a nastriekať na matrace, závesy a iné čalúnené a látkové povrchy. Ide aj o výbornú dezinfekciu a to práve vďaka alkoholu. Pridajte si vôňu, ktorá vám bude vyhovovať. Pokojne nastriekajte aj na koberce a tiež do skrine, všetko bude voňať úžasne. Netreba vám ani žiadne osviežovače vzduchu, všetko bude voňať krásne.