Títo ľudia používajú obyčajnú Colu spôsobom, o akom sa nám ani nesnívalo: 21 trikov, ktoré ušetria kopec peňazí aj námahy!

Pozrite sa, ako tento nápad funguje v praxi. Niky by sme nepovedali, že hrdza a nečistoty pôdu dole tak jednoducho, ako v tomto nápade. Stačí naliať, pretrieť povrch a dobre umyť. Takto môžete zachrániť aj staré plechy a formy na pečenie, ktoré už dávno nepoužívate. Pozrite sa, ako to funguje!

Pripálený hrniec

Potrebujeme:

Coca Colu a čo najtenší alobal

Olejové škvrny od auta

Nalejte na škvrnu Coca Colu, spláchnite vodou a olejová škvrna zmizne ako šibnutím čarovného prútika.

Filter z digestera

Filter z digestora je plný mastnoty a nečistôt z varenie, preto ho je potrebné pravidelne čistiť. Existuje na to úplne jednoduchý trik – potrebujete Coca-Colu a špinavý filter z digestoru.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako na to?

  1. Vyberte filter z digestora a položte ho na plech.
  2. Teraz nalejte obsah fľaše Coly na filter (samozrejme iba toľko, aby ho to pokrylo).
  3. Nechajte stáť 20 minút.
  4. Teraz vezmite hrubší štetec a odstráňte zvyšné nečistoty.
  5. Opláchnite lažnou vodou.
  6. Hotovo!

Postup na obrázkoch

Výsledok!

Vyčistí WC bez drhnutia

Skvelý spôsob ako vyčistiť toaletu a zbaviť ju vodného kameňa. Nalejeme do misy a necháme pôsobiť minimálne hodinu, ideálne cez noc. Ráno spláchneme a je to!

Odstráni odolné škvrny z oblečenia

Odolné škvrny na vašom oblečení odstránite rýchlo a jednoducho pomocou skvelého odstraňovača škvŕn – Kolu. Pridajte ju do prania spolu s pracím prostriedkom a po vypraní budú škvrny odstránené a vaše oblečenie svieže a najmä bez škvŕn. Za skvelú účinok na odolné škvrny môže kyselina fosforečná v nápoji. Špeciálne účinná je Kola na čistenie mastných škvŕn a škvŕn od krvi.

Čistič okien

Kola vďaka obsahu kyseliny citrónovej funguje vynikajúco aj ako čistič okien. Ak chcete dosiahnuť perfektný vzhľad bez šmúh, pri najbližšom čistení okien ju rozhodne majte poruke.

Zlikviduje chrobáky aj slimáky

Ak chrobáky sú veľkými fanúšikmi hnedého šumivého nápoja. Kola ich veľmi priťahuje, ale jej konzumácia ich spoľahlivo zlikviduje, za čo môže kyseliny, ktoré obsahuje. Navyše, skvele funguje aj na slimáky vo vašej záhrade.

Výživový zázrak na trávnik

300 ml svetlého piva

1 (250 ml) plechovku obyčajnej coca-coly (alebo iného tmavého sladkého nápoja)

½ šálky amoniaku (7-10 % roztok)

½ šálky obyčajného mydla alebo jemného detského šampónu

½ ústnej vody (pôsobí ako pesticíd, na značke samozrejme nezáleží)

40 litrov vody

Postup:

Všetko jednoducho zmiešame a nastriekame na trávnik 1 x za týždeň, kým nedosiahneme požadovaný výsledok. Ja som v marci postriekal len raz a v apríly 1x za dva týždne. V máji, ako silnie slniečko a zvyšujú sa teploty, dávam raz za týždeň.

Vyčistí pripálené panvice aj kanvicu

Ak sa vám prihodila v kuchyni menšia nehoda a podarilo sa škaredo pripáliť hrnce alebo panvicu, nezúfajte. Na nápravu použite Kolu. Stačí, ak pripálenú časť ponoríte do tohoto nápoja, necháte pôsobiť a potom opláchnete. Rovnako je skvelá aj na vyčistenie kanvice od vodného kameňa. V podstate, Kola funguje na vodný kameň rovnako agresívne ako ocot.

Odfarbovač

Ak sa vám stalo, že ste si vlasy nafarbili farbou, ktorá vôbec nevyzerá tak, ako sľuboval obrázok na obale, nemusíte prepadať panike. Netreba ani hneď utekať za kaderníkom, ale stačí, ak využijete odfarbovacie schopnosti Koly. Naneste ju na vlasy, nechajte chvíľu pôsobiť a potom opláchnite opäť Kolou. Následne zmyte vodou.

Pomôže odstrániť žuvačku z vlasov

image-5

Ak sa vám dostala žuvačka do vlasov, Kola vám pomôže bezpečne ju odstrániť bez toho, aby ste vlasy museli odstrihnúť. Nalejte Kolu na žuvačku a vlasy okolo nej. Nechajte pár minút pôsobiť a sami pocítite, že žuvačka sa vám bude odstraňovať omnoho jednoduchšie.

Zbaví vás bolesti

Ak vás uhryzol hmyz alebo poštípala včela či medúza, nalejte si na bolestivé miesto trochu Koly. Chemické látky obsiahnuté v nápoji zapôsobia už v priebehu niekoľkých sekúnd a účinne vás zbavia bolesti.

Odstráni hrdzu

image-6

Prítomnosť kyseliny fosforečnej v šumivom nápoji dokáže účinne bojovať aj proti hrdzi a pôsobí tak, že hrdzavé čiastočky oddelí od povrchu a vy ich môžete jednoducho odstrániť. Ponorte hrdzavé objekty do nádoby s Kolou a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom namočte do nej handričku a zotrite hrdzavé miesta.

Skvelá prísada do kompostu

Ak pridáte každé 2-3 týždne do svojho kompostu plechovku Koly, zabezpečíte rýchlejší rast mikroorganizmov, ktoré budú neskôr skvelou výživou pre váš trávnik a rastlinky v záhrade.

Vyleští mince

Ak ste vášnivým zberateľom mincí, určite chcete, aby sa vaše poklady leskli tak, ako nové. Vynikajúco ich vyčistíte jednoducho tak, že ich na chvíľu ponoríte do Koly a potom jednoducho pretriete suchou handričkou. Mince sa budú lesknúť tak, ako keby boli práve teraz vyrazené.

Ďalšie možnosti využitia Koly:

foto: reprofoto telegraph