Triky ako poraziť celulitídu

Celulitída je problém, ktorý dôverne pozná množstvo žien po celom svete. O čo skutočne ide a ako sa pomarančovej kože môžete zbaviť účinne a natrvalo?

Pomarančová koža trápi mnohé ženy po celom svete. Dokonca, niektoré prieskumy uvádzajú, že tento problém dobre pozná až 80% žien. Zbaviť sa celulitídy je veľmi náročné a aby ste s ňou mohli účinne bojovať, najskôr musíte svojho protivníka dobre poznať.

Čo je celulitída?

Celulitída je pojem, ktorý sa používa na opis vzhľadu pokožky v konkrétnych telesných partiách. Ide o nerovnosti pokožky – jamky, ktoré sa objavujú najmä v oblasti stehien a zadku. Možno vás to prekvapí, ale celulitída nie je problém váhy, ale problém pokožky. Celulitída vzniká vtedy, keď svaly v týchto partiách ochabnú a oddelia sa od pokožky. Tá potom stratí pevnosť a začnú sa objavovať nenávidené hrudky. Chudnutie a drastické diéty na celulitídu nemajú žiaden vplyv. Tiež však nejde o nezvratný dedičný stav a preto je možné zbaviť sa jej. Rovnako sa netreba vyhovárať na vek, tento problém súvisí s pevnosťou svalov a nie s vekom.

Prečo krémy nezaberajú?

Kúpili ste si drahý krém, ktorý sľuboval zázračné vyhladenie pomarančovej pokožky? Podľa dermatologičky doktorky Norris neexistuje krém či zázračná masť, ktorá by celulitídu dokázala odstrániť. V skutočnosti tieto prípravky často spôsobujú opuch kože a ten sa prejaví tak, že hrudky prestanú byť viditeľné. Keď sa však opuch stratí, opäť sa ukážu.

Čo skutočne pomáha?

Existujú len dva účinné spôsoby ako poraziť celulitídu a to správny pohyb a strava. V prvom prípade ide o cielené precvičovanie sedacích a stehenných svalov. Pod článkom si môžete pozrieť video s účinnými cvikmi, ktoré vám pomôžu v boji proti pomarančovej pokožke.

Jedlo, ktoré pomôže pri celulitíde

Mäso

Predovšetkým červené mäso je bohaté na kolagén, ktorý ovplyvňuje pevnosť pokožky. Ako chcete celulitídu poraziť a zabrániť jej v návrate, mäso by vo vašom jedálničku nemalo chýbať.

Pohánka

Okrem mnohých ďalších benefitov tejto nenápadnej superpotraviny, obsahuje pohánka aj látku zvanú rutín, ktorá zlepšuje prekrvenie ciev v pokožke. Okrem celulitídy tak chráni napríklad aj pred vznikom kŕčových žíl.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Sladká paprika, paradajky, kapusta, petržlen a citrusové plody sú rovnako skvelý bojovníci proti celulitíde. Obsahujú bioflavanoidy, ktoré prispievajú k posilneniu kapilár a zlepšujú pružnosť pokožky.

Pozor na alkohol

Alkohol spôsobuje dehydratáciu a tá sa samozrejme prejavuje aj na zdraví našej pokožky. Výnimkou je však červené víno, ktoré obsahuje látku zvanú resveratrol, ktorý zabezpečuje hormonálnu rovnováhu organizmu. Hormonálne výkyvy totiž tiež prispievajú k vzniku pomarančovej pokožky. Maximálne si však dajte pohárik kvalitného červeného vína.

Slnečnicové, ľanové a chia semienka

Všetky obsahujú vitamíny skupiny B – konkrétne cenný vitamín B6, ktorý zlepšuje krvný obeh, prispieva k rýchlej obnove svalov. Semienka sú tiež vynikajúce v tom, že účinne dokážu odvádzať prebytočnú vodu z organizmu. Vitamín B6 nájdete tiež v hnedej ryži a v celozrnnom pečive.

Brokolica, špenát a listový šalát

Tieto potraviny sú vynikajúce pre vysoký obsah vitamínu C. Ten sa stará o zdravie buniek, spomaľuje proces ich starnutia a podporuje tvorbu potrebného kolagénu.

Voda

Tá je veľmi dôležitá, pretože len dostatočne hydratová pokožka môže byť pružná, pevná a zdravá. Tiež spôsbuje vyplavovanie toxínov z tela. Nezabúdajte preto na pitný pitný režim a namiesto sladených nápojov vsaďte na čistú vodu a bylinné čaje.

Pozor na soľ

Hoci je voda v boji proti celulitíde a pre zdravie vôbec veľmi dôležitá, jej zadržiavanie v tele k celulitíde paradoxne prispieva. Za zadržiavanie vody v tele môže vo veľkej miere soľ. Soľte menej a skúste ju nahradiť napríklad za exotické koreniny.

Cviky, ktoré pomôžu v boji proti pomarančovej koži

foto: reprofoto tmbcosmeticsurgery

text: dailymail