Trik záhradkára, ako získať úžasne bujnú a zelenú papraď: Doprajte jej tento špeciálny kúpeľ a sledujte, ako sa zmení!

Paprade sú veľmi vďačné na pestovanie. Vyzerajú krásne počas celého roka, prežijú aj v tmavom kúte vášho bytu, alebo okolo domu na miestach, kde vám iné okrasné rastliny nevydržia najmä kvôli nedostatku svetla. Na to, aby boli paprade silné, krásne a vydržali aj náročnejšie podmienky, potrebujú malú vzpruhu. Vyskúšajte trik záhradkára, vďaka ktorému budú paprade krajšie a bujnejšie ako kedykoľvek predtým.

Trik spočíva v špeciálnom kúpeli, ktorý papradi pripravíte.

Ako na to:

Paprade som pestoval v závesných kvetináčoch na tmavšej terase, na ktorú počas dňa dopadá len málo slnečných lúčov a nič iné okrem papradí, by tieto podmienky nevydržalo.

Každé 2 dni som paprade vybral a ponoril do vedra s vodou v ktorej sme si pripustili ¼ šálky epsomskej soli (použil som vedro od maliarskej farby). Vedro malo objem asi 13-14 litrov. Paprade ostali ponorené, až kým neprestali „bublať – ak budete dobre počúvať, určite to zachytíte. Trvá to skutočne len chvíľu.

Potom stačí paprade z kúpeľa vybrať a nechať vysušiť aspoň na 1-2 hodinky. Ja som ich jednoducho nechal vysušiť pri chodníku.

Výsledok po troch týždňoch: bujné paprade, ktoré rastú ako z vody, majú krásnu zdravú farbu a tvoria bohaté „bukéty“ ktoré sa v kvetináčoch úžasne vynímajú. Vďaka magnéziu, ktoré epsomská soľ obsahuje, môžete jasne vidieť úžasný rozdiel vo farbe listov. Vďaka sulfátu budú paprade silnejšie a odolnejšie, ako kedykoľvek predtým.

zdroj: theroomjournal

Dnes najobľúbenejšie