Toto vám na kozmetike nepovedia: Trik starých materí, ako zatočiť s kruhmi pod očami, opuchmi a drobnými vráskami!

Pokožka okolo očí je veľmi špecifická. Práve na nej sa najskôr začínajú javiť známky starnutia, ale aj únava, zlá kozmetická starostlivosť a napríklad aj nedostatok spánku. Tieto masky v obchode určite nekúpite, sú totižto celkom zdarma a preverené mnohými generáciami.

Očné masky

Nezabudnite, že pokožka okolo očí je veľmi tenká, jemná a bez podkožného tuku. Preto by mala byť starostlivosť o túto citlivú oblasť čo najjemnejšia.

petržlen

výhodách petržlenu pre pokožku vedeli naši prababičky: osviežuje, tonizuje, rozjasňuje, vyživuje. Najdôležitejšia vec – je vhodná aj pre alergikov. .

petržlen

Maska z petržlenovej vňate s kyslou smotanou

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Jemne nakrájame niekoľko vetvičiek petržlenu, aby sme vytvorili šťavnatú zmes, ktorú zmiešame s dvoma lyžičkami kyslej smotany s nízkym obsahom tuku. Naneste zmes na viečka a prikryte s mokrými vatovými tampónmi. Držte 15 minút, opláchnite teplou vodou.

Maska petržlenu s maslom

Pre ľudí s veľmi suchej kože. Rovnako ako v predchádzajúcom recepte, jemne nasekajte niekoľko kusov petržlenu. Zmiešajte s lyžičkou zmäknutého masla. Naneste na tvár a po 10-15 minútach odstráňte zvyšky masky tampónom.

Maska z petržlenovej vňati

Veľká pomoc na opuchy Umyte petržlenovú vňať, jemne nasekajte. Dajte zmes na pokožku okolo očí na 5-20 minút.

Zemiaky

Masky ​​so zemiakmi sa tešia mimoriadnemu úspechu. Nie je to prekvapujúce: zemiak je schopný rýchlo vypnúť pokožku, zosvetliť, zjednotiť tón a pôsobí doslova akoinjekcia mladosti.

maska ​​na zemiaky

Maska z uvarených zemiakov

Uvaríme v šupke nakrájame na dve polovice, potom ich na 10 minút mierne chladíme. Priložíme na pokožku okolo očí a necháme pôsobiť 15 minút. Potom jemne umyjeme.

Maska zo surových zemiakov, mlieka a hladkej múky 

Jemne nastrúhajte surový zemiak. Zmiešajte lyžicu výslednej hmoty s lyžičkou teplého mlieka a lyžičkou múky. Naneste okolo očí na 15 – 20 minút. Umyte teplou vodou. Zložky masky sú veľmi aktívne, používajte ju s opatrnosťou, ak máte sklony k alergiám.

Upokojujúce masky na pokožku okolo očí

Ponúkame niekoľko jednoduchých a efektívnejších receptov na masky, ktoré pomôžu nielen vyhladiť vrásky, ale aj dokonale vyliečiť a omladiť pokožku.

banán

Maska s banánom

Roztlačte štvrtinu banánu s vidličkou, aplikujte na viečka a pokožku okolo očí, prikryte s vlhkou handričkou. Po 15 minútach opláchnite.

Maska s tvarohom a kyslou smotanou

Rozmiešajte tvaroh a kyslú smotanu na hustý krém. Naneste na pokožku okolo očí silnú vrstvu. Po 15 minútach jemne odstráňte.

Ovsená maska

Skvelé riešenie pre zosvetlenie pokožky. Polievkovú lyžicu ovsených vločiek (môžete obilnín) zmiešajte s lyžice teplého mlieka. Počkajte, kým  kaša nezhustne. Nechajte masku 20 minút pôsobiť.

ovsené vločky

Maska z uhoriek

Dokonale osvieži a hydratuje pokožku. Stačí, ak si priložíte na viečka dva plátky uhorky a necháte pôsobiť po dobu 15 minút.

uhorka

Čajová kúra

Čajové vrecká sú skvelý spôsob, ako zmierniť únavu, opuchy a kruhy pod očami . Stačí zakryť viečka vreckami, ktoré po uvarení čaju mierne ochladili. Je čas na odpočinok a relaxáciu s čajovými vrecúškami po dobu 15 minút.