2 triky s mikrovlnkou, ktoré sa oplatí poznať: Ušetria prácu aj drahocenný čas!

Mikrovlnka neslúži len na ohrievanie potravín, alebo prípravu jednoduchých pokrmov. Môže vám skvele poslúžiť aj pri celkom iných veciach. To, čo inak trvá dlhý čas a poriadnu trpezlivosť, to s mikrovlnkou zvládnete za pár sekúnd.-)

Mikrovlnka neslúži len na ohrievanie potravín, alebo prípravu jednoduchých pokrmov. Môže vám skvele poslúžiť aj pri celkom iných veciach. To, čo inak trvá dlhý čas a poriadnu trpezlivosť, to s mikrovlnkou zvládnete za pár sekúnd.

Trik s kapustou

Jedlá z kapusty sú vynikajúce a úžasne chutné. Kedže sa dajú pripraviť na množstvo skvelých spôsobov, túto surovinu máme pre istotu vždy vo svojej kuchyni. Jedným z najobľúbenejších pokrmov z kapusty sú bezpochyby plné kapustné listy alebo kapustové holúbky, ktoré sa v rôznych kútoch Slovenska pripravujú na rôzne spôsoby. Výsledok je však vždy vynikajúci a úžasne chutný.

Niekedy však na prípravu tohto chutného pokrmu jednoducho nemáme čas a odrádza nás aj zdĺhavá úprava samotnej kapusty – najskôr oddeliť vhodné listy a potom ich uvariť tak, aby boli správne mäkké a poddajné pre následné plnenie. Navyše predstava ďalších riadov, ktoré musíme umývať, tiež nie je najmilšia. Ak si chcete prácu uľahčiť podaríme vám skvelý a rýchly tip, ktorý vám prácu uľahčí. Všetko, čo naň potrebujete je hlávka kapusty a mikrovlnka.

Nastavte mikrovlnku na bežný výkon a vložte do nej celú hlávku kapusty. Zapnite a nechajte ísť 10-15 minút – a občas zeleninu otočte. Potom stačí vytiahnuť a v prípade potreby odstrániť zhrubnuté časti listov a naplniť.

1

Blesková sterilizácia pohárov

2

...

Mikrovnka je skvelá aj na bleskovú sterilizáciu pohárov na zaváranie. Umyte poháre a do každého nalejte približne 20 mi čistej vody. Poháre s vodou vložte do mikrovnky a zapnite na najvyšší výkon. Nechajte bežať 2-3 minúty (keď sa voda kompletne odparí, poháre sú sterilizované). Dávajte si pri vyberaní pohárov – budú veľmi horúce.