Plastové okná osádza viac ako 20 rokov: Montér poradil jednoduchý trik s hárkom papiera, mal by ho poznať každý, kto chce túto zimu ušetriť na kúrení!

Potrebujete len hárok papiera: Jednoduchý trik, ktorý by mal poznať každý, kto má doma plastové okná a chce ušetriť za energie!

Plastové okná sú asi v každej domácnosti a nie každý vie, že len ich osadiť nemusí stačiť na to, aby ste naplno využili ich možnosti. Plastové okná vám totiž nielen uľahčiť život – ako skvelý izolant, ale môžete vďaka nim aj poriadne prerobiť na účte za vykurovanie. Niektoré modely majú schopnosť prispôsobiť sa teplotným podmienkam automaticky, ale iným musíte pomôcť vy. O tom, ako je na tom vaše okno vám pomôže jednoduchý trik s papierom. Poradil ho skúsený majster, ktorý má s oknami dlhoročnú skúsenosť. Osádza ich už viac ako 20 rokov.

Ako na to?

Vezmite hárok papiera a jednoducho ho zatvorte do okna. Ak papier môžete vytiahnuť aj napriek tomu, že okno je zatvorené, musíte ho prestaviť na takzvaný zimný režim. Rám okna sa totiž pod vplyvom vonkajšej teploty zmršťuje alebo naopak rozpína, to v zime môže znamenať, že sa výrazne obmedzia jeho izolačné vlastnosti a vám do bytu prenikne studený vzduch. Jednoduchým nastaveným docielite, že okno bude tesniť tak, ako má.

Toto urobte ešte dnes!

Pre nastavenie správneho tlaku vezmite štvormilimetrový (4 mm) imbusový kľúč. Potom v spodnej časti rámu jednoducho nájdete otvor, do ktorého kľúč pasuje. Teraz otočte kľúčom o 90 stupňov doprava, aby ste zvýšili tlak (zimný režim) alebo doľava (letný režim).

Krátke video vám ukáže, ako na to!

Dnes najobľúbenejšie