Títo ľudia zhromažďujú plastové plastové fľaše na svojich pozemkoch: Ich úroda im vďaka tomuto nápadu rastie jedna radosť!

Toto jednoduché a lacné riešenie využijete aj vo vašej záhrade.

Starostlivosť o záhradu a rastlinky, ktoré v nej pestujeme, môže byť niekedy poriadnym orieškom. Napríklad počas teplých letných dní a v obdobiach dlhotrvajúceho sucha, je úlohou číslo jeden dostať k rastlinkám čo najviac vlahy. Distribúcia vody v suchej pôde je však samostatným problémom. Často sa totiž nedostane do hlbších úrovní a najmä ku koreňom rastliniek, kde je najpotrebnejšia.

Existuje jednoduchý a veľmi účinný trik, ako dostať vlahu ku koreňom rastliny aj bez drahých zavlažovacích systémov. Jediné, čo potrebujete, je prázdna plastová fľaša, lepiaca páska a nôž, nožničky alebo vŕtačku na vytvorenie dierok.

Prázdnu fľašu prelepíme pásmi lepiacej pásky – páska poslúži na spevnenie fľaše, keď budeme vŕtať.

bottle

bottle1

bottle2

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Fľašu potom jednoducho zakopeme do blízkosti rastliny tak, aby hrdlo fľaše bolo nad zemou.

bottle3

bottle4

Potom do fľaše nalejeme vodu.

bottle6

bottle5

Ďalšou možnosťou je navŕtať dierky do štupľa fľaše, pričom množstvo dierok, môžete zvoliť podľa toho, ako veľa vody pre konkrétne rastliny potrebujete.

aid1570290-900px-Make-a-Drip-Irrigator-from-a-Plastic-Bottle-Step-1

Potom odrežeme z fľaše dno a zakopeme ju do zeme tak, aby bola do 1/3 až 1/2 zakopaná v zemi. Zakopeme do blízkosti rastliny a potom stačí už len naliať vodu.

aid1570290-900px-Make-a-Drip-Irrigator-from-a-Plastic-Bottle-Step-2

aid1570290-900px-Make-a-Drip-Irrigator-from-a-Plastic-Bottle-Step-4Ďalšie nápady, ako využiť plastové fľaše pri pestovaní:

   

 

zdroj: wikihow