Toto sa stane v momente, keď zapálite zvyšky z kávy: Žiadna mágia, ale perfektný trik, ktorý  počas leta vyvážite zlatom!

Úplne jednoduchý trik s alobalom a kávovou usadeninou. Majte tieto dve veci na balkóne či terase vždy poruke!

Už ste určite počuli o tom, že kávová usadenina môže byť v domácnosti aj v záhrade skvelým pomocníkom. Dokáže napríklad vyživiť vaše kvety a dokonca vám pomôže aj pri umývaní riadu a ušetrí peniaze za drahú kozmetiku. To však nie ej všetko, naučte sa skvelý trik, ktorý sa hodí najmä na teplé letné mesiace. Ak chcete tráviť čas vonku bez prítomnosti otravného hmyzu – najmä komárov a múch, určite tento nápad oceníte.

Kávová usadenina odplaší muchy a komáre

Jej prenikavá vôňa sa rýchlo rozšíri do diaľky a kedže ju otravné bzučiace potvory vôbec nemajú v láska, budú sa od zdroja „zápachu“ držať čo najďalej. Kávová usadenina okrem toho produkuje množstvo dymu – funguje ako kadidlo, ktorý je tiež skvelým odpudzovačom hmyzu. Treba tiež podotknúť, že splodiny horenia nie sú pre zdravie škodlivé a nemusíte sa tak obávať negatívnych následkov pre vás alebo vašich drahých.

Ako postupovať?

Stačí, ak vysušenú kávovú usadeninu zmiešate s trochou rozdrveného bobkového listu, preložíte na alobal alebo do ohniska a zapálite. Keď už budete mať vysušenú kávovú usadeninu poruke, nasypte trochu aj do črepníkov s muškátmi alebo inými balkónovými rastlinami. Ochránite ich pred drobnými muškami a ďalšími škodcami. Na balkóne či terase si vďaka tomuto triku môžete posedieť bez otravných návštevníkov.

...

zdroj: hunker