Hneď ako sa trošku oteplilo, začali mi do domu liezť mravce: Tento nápad som našla v starom časopise a zafungoval mi hneď – mravce utiekli radšej do susedov! 

Mravce sa už začínajú pomaly ale isto sťahovať do našich domovov. Ak ste ich už videli doma aj vy, je treba čím skôr zakročiť, pretože keď si to u vás doma obľúbia, privedú si aj kamarátov.

Mravce sa už začínajú pomaly ale isto sťahovať do našich domovov. Ak ste ich už videli doma aj vy, je treba čím skôr zakročiť, pretože keď si to u vás doma obľúbia, privedú si aj kamarátov. Tento nápad nám poslala Majka.

Minulý rok som narazila na ten problém, že moji mravci boli už na mňa nachystaný a akýsi odolnejší na moje overené triky. Po iné roky mi fungovala nastrúhaná krieda, alebo prášok do pečiva nasypaný okolo domu. Keďže bolo vonku vlhko, prášok neprichádzal do úvahy a bolo mi treba poradiť si inak. Skvele mi zafungoval jednoduchý postrek, ktorý som našla v staršom vydaní časopisu Záhradkár (ale už som ho videla aj inde). Možno sa bude hodiť aj vám – postrek mi vydržal celú sezónu!

Potrebujeme:

½ šálku rastlinného oleja

½ šálky šálky mätového šampónu (používam ten najlacnejší litrový)

½ šálky octu

Postup:

...

Všetky prísady len zmiešame a dáme do nádoby s rozpašovačom. Nastriekala som okolo okien, dverí a na cestičku na balkónovej dlažbe, kde som ich videla. Zlepšilo sa to hneď po prvej aplikácii, ale aby si mravce od vášho bytu celkom odvykli, treba párkrát zopakovať.

Alternatívne riešenie, ktoré tiež funguje výborne – ak máte dom a bórax – zmiešajte dve polievkové lyžice bóraxu, pol šálky cukru a zalejte malou šálkou vody. Zmes umiestnite na miesto, kde chodia mravce.

Cukrová šťava ich pritiahne, ale akonáhle prídu a začnú maškriť, von sa už nedostanú.