Chyžná z hotela prezradila trik profíkov, vďaka ktorému sa vám prach nebude lepiť na nábytok: Skúste to a prachovku môžete odložiť!

Pani Tamara pracovala ako chyžná mnohé roky a v zahraničných hoteloch spoznala aj to, ako sa proti prachu bojuje šikovne a pritom celkom jednoducho.

Prach na nábytku, ktorý sa usadí takmer hneď potom, ako ste ho zotreli – nočná mora každej domácnosti. Možno budete prekvapení, aj v nóbl hoteloch riešia tento trik na pravidelnej báze. Napokon čistá izba bez usadeného prachu je to, čo môžeme považovať za vizitku každého dobrého hotela.

Pani Tamara pracovala ako chyžná mnohé roky a v zahraničných hoteloch spoznala aj to, ako sa proti prachu bojuje šikovne a pritom celkom jednoducho. Túto metódu používajú aj vo svetových galériách a múzeách, kde je potrebné udržiavať exponáty v absolútnej čistote – bez nánosov prachu.

Použitie tohto jednoduchého a lacného výrobku celkom zmení spôsob, ako sa staráte o svoju domácnosť. Celým tajomstvom nie je nič iné, ako tekutý glycerín. Glycerín zabraňuje dlhodobému usádzaniu prachu. S jeho použitím môžete ľahko zabrániť usádzaniu prachu na zrkadlách, rámoch, televízii ale aj lakovaných povrchoch. Glycerín tiež udrží okná dlhšie perfektne čisté – zabráni nielen usádzaniu prachu, ale aj kvapiek dažďovej vody.

Ako to funguje?

Glycerín na nábytku vytvorí neviditeľnú ochrannú vrstvu, ktorá odpudzuje od povrchu prach a vy ho tak musíte utierať omnoho menej, ako ste zvyknutí. Stačí vám naniesť niekoľko kvapiek tekutého glycerínu na handričku z mikrovlákna a utrieť nábytok ako zvyčajne.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

To nie je všetko

Glycerín dokáže rozžiariť a perfektne ochrániť aj vaše parkety, alebo podlahy z laminátu a dlažby.  Pridajte niekoľko kvapiek glycerínu do vandlíka s vodou, ktorou podlahu budete umývať.

Glycerín tiež odstraňuje škvrny. Keď natrafíte na odolné škvrny, naneste na ne pár kvapiek glycerínu a potom preperte vo vode so soľou. Glycerín sa tiež používa na kozmetické účely. Vhodný je aj na starostlivosť o vlasy, vložte do šampónu kvapku glycerínu a vlasy máte oveľa jasnejšie. Ak pridáme kvapku glycerínu do krému na ruky, bude naše pokožka mäkšia.